Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kuo patys kvepia, tuo ir kitus tepa

Publikuota: 2010 birželio 22 Kategorija: Nuo'monės

Kai save politikais vadinantys veikėjai visus ima matuoti pagal savo kurpalį, tai bet kokia piliečių iniciatyva jiems atrodo kaip noras save parodyti ir pasirinkti politinio populiarumo taškų.

Kalbu apie vieną mūsų, šilutiškių žurnalistų, cecho darbininką, kuris, viename rajoniniame laikraštyje rašydamas apie praeitą antradienį Šilutės gražinimo draugijos surengtą pilietinę akciją Šyšos upės pakrančių medžiams išsaugoti, pareiškė būtent tokią nuomonę.

Paskambinau tam žurnalistui – politikui telefonu ir pasiteiravau, kam jis taiko tokias savo įžvalgas. “Tau”, – išgirdau atsakymą.

Teko ir jam paaiškinti, kad Orestas Lidžius nesiruošia dalyvauti ateinančiuose rinkimuose kitaip nei rinkėjas, o Šilutės gražinimo draugija yra ne politinė, bet visuomeninė organizacija, kurios nariai ne liežuviais plaka apie savo meilę kraštui, kaip dauguma vietinės reikšmės politikų, bet darbu, kiek tai leidžia jų galimybės, prisideda prie jo švarinimo ir tvarkymo.

Tas pačias tiesas pernai vasarą turėjau aiškinti ir vienam rajono tarybos nariui iš valdančiosios daugumos, kuris po mūsų draugijos surengtos Šyšos upės ir jos pakrančių  švarinimo akcijos be užuolankų man mestelėjo: “Iki rinkimų tau dar daug talkų reikės suorganizuoti…”

Paprastai dirbame tyliai. Tačiau pasitaiko atvejų, kai tenka ir garsiai pareikšti savo pilietinę poziciją.

Taip nutiko pernai vasarą, kai surengėme taikią ekologinę akciją “Šyša – mūsų upė!”, po kurios, regis, ir vietos valdžia ėmė atsakingiau žiūrėti į mūsų aplinkos taršą pramoninėmis nuotekomis. Iš pilietinių paskatų praeitą antradienį buvo surengta ir pašyšio medžių gelbėjimo akcija, aprišant jų kamienus “stop” juostomis.

Ką tuo pasiekėme? O gi tai, kad penktadienio rytą buvo sukviesta Želdynų ir želdinių apsaugos bei priežiūros komisija, kuri kartu su specialistais ir visuomenės atstovais (Šilutės gražinimo draugijai atstovavo kraštovaizdžio architektas Egidijus Vidrinskas) pirmą kartą iš vandens atidžiai apžiūrėjo Šyšos pakrantes ir atrinko medžius (nudžiūvusius, įvirtusius į upę), kuriuos bus leista pašalinti valant upės dugną.

Taip buvo užbėgta už akių (labai tikiuosi) galimai Šyšos upės ir jos senvagės valymo darbus vykdančios bendrovės savivalei. Ar tai blogai?

O pradžioje minėtam autoriui ir kitiems vietinės politikos veikėjams linkiu vieną kartą suprasti, kad mūsų mažame pasaulyje – Šilutėje yra ir kitokių žmonių nei jie patys – piliečių. Ir nederėtų jų tepti tuo, kuo patys politikai kvepia.

Orestas Lidžius, Šilutės gražinimo draugijos pirmininkas

4 skaitytojų komentarai
jonas 2010 birželio 21d., 19:3278.61.24.50
Šis vaikinas ir visuomeninės afganistaniečių organizacijos pirmininkas, kuri vykdo gana gražią ir prasmingą veiklą. Vienas iš pirmųjų, negalvodamas apie savo saugumą, sausio 13 vyko į Vilnių. Tai – pilietis, turintis savo poziciją. Sėkmės pačiam.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 1

Atsakyti

Roza Šikšnienė 2010 birželio 22d., 17:1778.59.72.73
labai teisingai Orestas parašė.
O mes, draugijos nariai, kviečiame šilutiškius įsijungti į tikrai visai nepolitinę, bet labai konkrečią draugijos veiklą. Jeigu kiekvienas paskirtų visuomeniam darbui nors 3 val per mėnesį, gal šiandiena nereikėtų kelti triukšmo dėl savaime užaugusių medžių ir nereikėtų švaistyti EU pinigų medžių kirtimams ir depresijom nesirgtumėm.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 1

Atsakyti

raimis 2010 birželio 23d., 08:1284.15.162.47
manau teisingas Lidžiaus žingsnis, anas”cecho darbininkas” yra Pagėgių sav. Tarybos narys,
tad apie politikavimą lyg ir galėtų patylėt…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 0

Atsakyti

Tadas 2010 birželio 24d., 19:3778.61.128.70
Taip ir toliau Orestai, gėrį nešantis turės nugalėti,taip yra užprogramuota.Tik daugiau šypsokis, tu teisingame kelyje.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą