Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vėjininkai pavargo nuo gyventojų priekaištų

Publikuota: 2013 spalio 16 Kategorija: Gamyba, Verslas

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vėjo potencialas Lietuvoje neišnaudotas, įsitikinę vėjininkai. Jie sako, kad šiuo metu mūsų šalyje besisukančios daugiau nei 100 vėjo jėgainių pagamina mažiau nei 15 proc. Lietuvos elektros energijos poreikių, tačiau galėtų – ne mažiau nei 50 proc., rašo Rūta Levickaitė portale grynas.lt.

Ko reikia, kad vėjas kurtų tokią pridėtinę vertę?

„Kai mūsų klausia: jeigu vėjo energetika tokia gera, ko trūksta, kad ji judėtų, visąlaik atsakau labai paprastai – trūksta politinės valios. Verslas turi ir patirties, ir raumenų, noro investuoti į šitą sritį. Turime daug sėkmingai įvykdytų projektų. Verslas nori tai daryti, visos aplinkybės kaip ir yra – ir kaina tinkama, ir technologijos brandžios, viskas kaip ir gerai“, – vardijo didžiausią vėjo jėgainių parką Lietuvoje valdančios bendrovės „4 Energia” vadovas Tadas Navickas.

Anot jo, viena iš pagrindinių kliūčių – vėjo jėgainių galios apribojimas. Šiandien vėjo jėgainių parkus galima statyti tik turint leidimus plėtrai.

Daugiau: grynas.lt: „Pavargę nuo gyventojų priekaištų, vėjininkai žvalgosi į Baltijos jūrą“

4 skaitytojų komentarai
JŪS 2013 spalio 16d., 11:0890.130.148.112

Šilutės rajone kaip ir daugelyje Lietuvos rajonuose vėjo jėgainės pastatytos neteisėtai padarant daug pažeidimų. T. Navickui gerai, žmonių turtas nuvertėjo, vietos bendruomenėms nieko, savivaldybei viskas. Bendruomenių atstovai kreipėsi į mere, jokių pažadų vienų žodžių nieko negausit.
Vėjo jėgainės nekuria jokios pridėtinės vertės Jos kuria pridėtinę vertę tik lobistams, kuria suneša gyventojai ir elektra branksta.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 4

Atsakyti

(: 2013 spalio 16d., 11:5378.61.57.176

Ką reikėtų padaryti, kad daugiau šių jėgainių nestatyti? Štai kur klausimas, netrukus už brangstančią ,,žalią ” energiją mokėdami turėsim nusimauti kelnes, o ŽALIEMS neišmanėliams dar neatsiveria akys. Atsivers, tik bus labai skaudu dėl pridarytų nesamonių…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

MES 2013 spalio 16d., 15:1690.130.144.176

Reikia žiūrėti Į pasaulinę praktiką ir nedaryti klaidų. Visas pasaulis žino kad iš tų žaislikų nera nieko gero.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 6

Atsakyti

gelbėkime SOS latrus 2013 spalio 16d., 19:1181.7.78.252

nuo gyventojų aimanų.
Turi daug ko: raumenų, noro, daug “sėkmingų” projektų, kainos tinkamos prie brendžio, viskis kaip ir geriasi. Visąlakt labai paprastai trūksta tik politūrinės prievartos.
Panaikinkite, pagaliau leidimus plėtros latrams, pavargo gi.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą