Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Eikite jūs…

Publikuota: 2013 kovo 27 Kategorija: Nuo'monės

Rytoj 10 val. Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje planuojamas didelis susirinkimas: atvyksta UAB „LL investicijos“ atstovai, dalyvaus Savivaldybės tarybos nariai, rajono bendruomenių atstovai.

Ne itin švariais darbo metodais jau spėjusi pagarsėti – kalbu apie plačiai nuskambėjusią istoriją apie galimai apgaulingai sudarytas sutartis su žemės savininkais dėl seisminių tyrimų, – todėl ir dalies pamario žmonių pasitikėjimą praradusi bendrovė žada pristatyti informaciją apie savo planus ieškant angliavandenilių išteklių Šilutės rajono teritorijoje.

Nesiruošiu čia dėstyti savo samprotavimų apie naftos ir skalūnų dujų paiešką bei gavybą Vakarų Lietuvoje. Esu žmonių – pamario krašto gyventojų, kovojančių už teises, pusėje, ir taškas.

Dabar tenoriu trumpai pasidalinti savo pastebėjimais apie pasitikėjimą tais, kurių išklausyti rytoj ketina susirinkti gausus būrys žmonių iš viso rajono.

Man įdomu, ko tie žmonės iš „LL investicijų“ bendrovės, tampriai susijusios su „Minijos nafta“ ir garsiąja „Chevron“, siekia. Juk savo planus pamario žemėje jie jau pakankamai išsamiai išdėstė užsakomajame, drįstu manyti, straipsnyje be užsakymo numerio viename iš Šilutėje leidžiamų laikraščių.

Prisipažinsiu, minėtoji publikacija bent jau man didesnio pasitikėjimo tais žmonėmis nesuteikė. Anaiptol. Bet ne tik todėl, kad jos būta akivaizdžiai – čia vėlgi tik mano nuomonė (beje, ne mano vieno) – paslėptos užsakomosios, bet ir dėl joje pateiktos informacijos, iš kurios tūlas pamario lietuvis galėjo – arba turėjo – susidaryti nuomonę, jog dėl visų, švelniai tariant, nesusipratimų su sutartimis dėl seisminių tyrimų privačiose valdose, pasibaigusių Savivaldybės vadovų kreipimusi į prokuratūrą, kalti ne „LL Investicijų“ žmonės, bet… kai kurie Savivaldybės specialistai ir politikai.

Citata iš minėtos publikacijos: „Ūkininkai kai kurių Šilutės rajono savivaldybės specialistų bei politikų buvo įbauginti, kad pasirašę sutartis jie patys sau pasiskelbė nuosprendžius. Neva tyrimus norinti atlikti bendrovė pasinaudos sutartimis ir žemės sklypuose atliks ne tik seisminius tyrimus, o pačios sutartys žemių savininkų atžvilgiu yra niekinės, todėl žemės sklypų savininkai neva dėl to itin nukentės, o jų patirta žala nebus atlyginta.

Bendrovės „LL Investicijos“ specialistai teigia, kad tokiomis kalbomis žemės sklypų savininkai buvo suklaidinti“.

Ar čia dar reikia ką nors pridurti?

O jeigu dar prisimintume visas „Minijos naftos“ žygio į pamarį peripetijas…

Bet tai tik mano nuomonė.

Tiems, kurie dabar norėtų mane iškoneveikti, pasakysiu gyvojo klasiko Juozapo nuo Viekšnių dainos žodžiais: „Eikite jūs na…mo“.

Visiems kitiems linkiu geros dienos.

Be pykčio,
Orestas

6 skaitytojų komentarai
Joo 2013 kovo 27d., 17:0388.118.191.58
Puiki publikacija, aiški bei teisinga autoriaus pozicija. Tokią publikaciją galėtų iškoneveikti nebent šių dienų daktaras M. Bulgakovas.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 12 Thumb down 9

Atsakyti

Nuomone 2013 kovo 28d., 10:0588.119.137.197
teisingos mintys… dziugu, kad ne visi parsiduoda, taip ir toliau…

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

Autoriui 2013 kovo 28d., 12:2889.249.88.26

Gerbiamas, jus susipykote su protu…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 10

Atsakyti

nu juo 2013 kovo 28d., 13:5288.119.253.65

Gerbtina kiekviena nuomonė!

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

dievaži 2013 kovo 28d., 23:4378.61.84.129

šios kompanijos dar vystyklų laikmetyje neišmoko teisybės sakyti, tai joms vėjai pamaryje siautėja iš rytų ir visas smarves nupučia į marias, tai niekaip neišmoksta licenzinių plotų ribų nustatyti…..ką jau čia norėti teisybės, Jiems sudarant sutartis su Žemaitijos ūkininkais

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Nu Juo 2013 kovo 29d., 15:5778.61.57.176

Nu juo, nuo kada pamario kraštas tapo Žemaitija?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą