Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nutylėta tiesa irgi melas

Publikuota: 2012 lapkričio 16 Kategorija: Nuo'monės

Jungtiniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdyje šį ketvirtadienį buvau priblokštas žinios, kad visi mes, pamario krašto gyventojai, trejus pastaruosius metus mokantys Savivaldybei vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, visą tą laiką buvome sumaniai vedžiojami už nosies.

Iki pat šiol mums buvo teigiama, kad antrinės žaliavos – stiklas, popierius, plastikas ir metalas iš varpeliais vadinamų spalvotų konteinerių surenkamos nemokamai, ir tai buvo vienas pagrindinių argumentų, skatinant gyventojus rūšiuoti savo atliekas: esą kuo daugiau iš bendro šiukšlių kiekio išrinksime antrinių žaliavų, tuo mažiau atsieis atliekų surinkimas ir tvarkymas; dėl to sumažės arba bent jau nustos augti vietinę rinkliavą administruojančios Savivaldybės įsiskolinimas komunalinių atliekų surinkėjams bei tvarkytojams, ir galbūt nereikės didinti vietinės rinkliavos mokesčio.

Vakar gi paaiškėjo, kad antrinių žaliavų konteinerių aptarnavimo kaštai – stiklo, popieriaus, plastiko ir metalo surinkimas iš jų – vis dėlto yra įskaičiuoti į bendrą komunalinių atliekų surinkimo tarifą bei vietinės rinkliavos mokestį. Tarybos narius apie tai informavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, darbo grupės atliekų tvarkymo problemoms spręsti vadovas Vygantas Kamarauskas.

Daugeliui posėdyje dalyvavusių Tarybos narių, kaip ir man, ši žinia buvo netikėta, nes ir jiems pastaruosius trejus metus buvo nuolat teigiama, kad antrinės žaliavos Šilutės rajone surenkamos nemokamai.

Kas tai – melas, kuriuo visą tą laiką buvome penimi, ar nutylėta tiesa, ir kuo viena skiriasi nuo kito? – spręskite patys.

Asmeniškai man tai tiek viena, tiek kita yra ne kas kita, bet melas.

Tačiau yra ir kitaip manančių. Antai, vienas aukštas pareigas Savivaldybėje einantis valstybės tarnautojas tai vadina paprasčiausiu nesusipratimu, o jo pavaldinys, atsakingas už komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo organizavimą rajone, nors ir neneigia, kad antrinių žaliavų surinkimo kaštai yra įskaičiuoti į bendrą atliekų surinkimo bei tvarkymo tarifą, bet vis tiek ir šiandien dar tvirtina, kad bendrovė „Ecoservice“ jas surenka nemokamai(?). ..

Mano mėginimas paklaidžioti šio žmogaus proto vingiais ir nuodugniau patyrinėti tokias keistas jo mintis baigėsi pastarojo pasiūlymu kreiptis į atliekų tvarkymo reikalus, anot jo, labiau išmanantį žmogų. Į tą patį V. Kamarauską, kurio vadovaujamos darbo grupės pastangomis pastaruosius trejus metus mus nuodijęs melas (arba nutylėta tiesa, jeigu jums tai labiau prie širdies) pagaliau buvo iškeltas aikštėn.

Tai tiek apie šį melą. Dabar apie tai, kas už jo slypi – kas buvo slepiama nuo visų mūsų.

Šios šiukšlių verslo dalies principas maždaug toks: Savivaldybė, tai yra visi mes, atliekų surinkėjus nemokamai aprūpiname antrinių žaliavų konteineriais – „varpeliais“, į juos pridedame savo kainą rinkoje turinčių prekių – popieriaus, stiklo, plastiko ir dar primokame vežėjui už tai, kad jis jas pasiimtų sau parduoti…

2010 metais „Ecoservice“ bendrovė deklaravo surinkusi rajone 216 tonų antrinių žaliavų, 2011 m. – 292 t, šiemet per 9 mėn. – 234 t. Kiek ji iš to papildomai uždirbo, Savivadybėje šiandien man niekas negalėjo pasakyti. Bet galbūt tai ne taip ir svarbu, lyginant su tuo, kad mes visi iki pat šiol buvome laikomi kvailio vietoje.

Pamėginau išsiaiškinti, kas už viso to stovi. Ir ką jūs manote? Ogi kaltų Savivaldybėje nėra. Tiksliau, beveik nėra. Pasirodo, atliekų surinkimo operatoriaus konkurso, tiek dabartinio, kurį dar pernai sustabdė teismas, tiek ankstesniojo, kurį savo laiku laimėjo bendrovė „Ecoservice“, sąlygas rengė Vilniuje ar dar kažkur registruotos bendrovės X, Y ir pan., kurias buvusieji Savivaldybės administracijos direktoriai tik patvirtino savo parašu.

Tik pasirašė? Ir neskaitė, ką pasirašo?…

Ar iš jų bus pareikalauta atsakomybės? Vargu bau.

Ar dabar, kai jau žinome kai kurias atliekų tvarkymo sistemos, švelniai tariant, ydas, šioje srityje kas nors keisis? Galbūt. Pamąstymų jau yra, ir visai neblogų. Tereikia, kad vietos politikams ir Savivaldybės administracijai užtektų noro ir valios jiems realizuoti. Bet tai jau kita tema.

Kaip visada be pykčio,
Orestas

8 skaitytojų komentarai
... 2012 lapkričio 16d., 18:0578.61.222.117
Bravo!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 28 Thumb down 3

Atsakyti

Netiesa 2012 lapkričio 16d., 19:2078.61.116.40
Savivaldybė, tai yra visi mes, atliekų surinkėjus nemokamai aprūpiname antrinių žaliavų konteineriais – „varpeliais“ – konteinerius nemokamai nupirko ir perdavė savivaldybei Aplinkos ministerija

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 6

Atsakyti

siaip 2012 lapkričio 16d., 19:2584.15.176.54
tai smulkmena svarbiausia pati esme

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 3

Atsakyti

dviratininkas 2012 lapkričio 16d., 22:1078.61.57.176
Tarsi ta aplikos ministerija administruoja ne Lietuvos, t.y. ir Šilutės, mokesčių mokėtojų pinigus

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 3

Atsakyti

Jonas 2012 lapkričio 17d., 08:1778.61.116.40

konteineriai nupirkti iš mokesčių už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis, moka įmonės kuriuose susidaro pakuotės atliekos.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

japis 2012 lapkričio 16d., 19:405.20.111.61

man kazko nuotrauka primena ant vilniaus zaliojo tilto stovincius darbininkus

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 10

Atsakyti

Anevas 2012 lapkričio 16d., 19:5978.61.237.27
Gera mintis.”stiklas,plastikas,metalas,popierius surenkami nemokamai”,o kaip man rūšiuoti prie individualaus namo į vieną konteinerį?Lapus darže į kompostą,šakas nuo medžių,kaip malkas žiema sukūrenu,reikia dviejų konteinerių,stiklui stiklui ir metalui,degtinės buteliams ir kamštukams(aišku jumoras),kažką savivaldybė turi sugalvoti,kai apmokestinti,surikti šiukšles,veža mėto pamiškėse ir t.t.Nuo kiekio ar svorio mokestis turi būti,dabar savivaldybėje sėdi administracijos direktorius ir du pavaduotojai,akis varto žiuri kuris gražiau atrodo,sprendimų nieko nematyti,kaip “trys viename”

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 5

Atsakyti

pakalne 2012 lapkričio 21d., 14:4682.135.211.147

ten kur ecoservisas , ten visada matom ta pati… ir taip visoje Lietuvoje.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą