Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės bioetanolio įmonė grįžta prie maistinio spirito gamybos

Publikuota: 2012 vasario 01 Kategorija: Gamyba, Verslas

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Nematydama jokių prošvaisčių, kad biodegalų gamyba artimiausiu metu vėl imtų nešti pelną, Šilutės AB „Biofuture“ ruošiasi atnaujinti maistinio spirito gamybą. Tai patvirtino šios įmonės pardavimų ir finansų direktorius Gediminas Kvaraciejus.

Pradėti gaminti maistinį spiritą bendrovė norėtų jau nuo šių metų vidurio. Tačiau, anot G. Kvaraciejaus, viskas priklausys nuo naujos įrangos gamybos terminų ir papildomų investicijų dydžio.

AB „Biofuture“ planuoja gaminti daugiau kaip 120 tūkst. litrų maistinio spirito per parą. Jis būtų tiekiamas klientams, pasiūliusiems geriausią kainą ir atsiskaitymo sąlygas, tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Ar Šilutėje dar bus gaminami bioedegalai, G. Kvaraciejaus teigimu, priklausys nuo tolesnės valstybės politikos – jeigu bus remiama bioetanolio gamyba, ir situacijos biodegalų rinkoje.

A. Samoška (dešinėje) prieš pat Naujuosius buvo atleistas iš bioetanolio įmonės direktoriaus pareigų. Jo vietą užėmė bendrovės inžinierius B. Degutis (kairėje). (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

A. Samoška (dešinėje) prieš pat Naujuosius buvo atleistas iš bioetanolio įmonės direktoriaus pareigų. Jo vietą užėmė bendrovės inžinierius B. Degutis (kairėje). (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Kadangi biotenalio ir maistinio spirito gamybos technologijos panašios, todėl, pasak AB „Biofuture“ pardavimų ir finansų direktoriaus, įmonės personalo permainos neturėtų paliesti.

Bioetanolis koncernui „MG Baltic“ priklausančioje Šilutės bendrovėje buvo gaminamas nuo 2004 metų balandžio mėnesio. Įmonės gamybiniai pajėgumai siekė 40 tūkst. tonų per metus.

Beje, praeitų metų gruodžio 29 d. iš „Biofuture“ generalinio direktoriaus pareigų buvo atleistas ilgametis šios įmonės vadovas Antanas Samoška – G. Kvaraciejaus teigimu, darbdavio ir darbuotojo tarpusavio sutarimu. Nuo kitos dienos į jo vietą buvo paskirtas bendrovės vyriausiasis inžinierius Benediktas Degutis.

3 skaitytojų komentarai
japis 2012 vasario 2d., 21:0588.216.83.64

o bauda jau sumoketa uz sysos tersima?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

svecias 2012 balandžio 13d., 11:0478.60.118.24

Gaila…. bet kaip ten bus su EU direktyvomis, kiek pamenu lietuva 2012 jau turi 12% suvartojamu degalu pakeisti i biodegalus. Cia zmogus apie bauda …. :) realiai paziurekit… pavazinekit po europa – niekas tos gamtos taip netausoja, spaudzia pinigus is kur tik gali, o tokioms lietuvelems pumpuoja -”saugogik ir tt” .
Siulau jums uzsiimti tik eksportu, patapti dukterine imone, kad pvz UK iregistruota ir bus galima apeiti lietuvos mokesciu sistema visiskai legaliai…. sakau kaip ekonomistas.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

japiui 2015 rugpjūčio 8d., 01:5378.61.84.41

O kur tu ,matei kad Lietuvoje milijonus vartantys ar juos vagiantys,mokėtų baudas ar sėdėtų kalėjimuose?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą