Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

E. Vitkauskas: Šilutėje vanduo išties kuria gyvenimą

Publikuota: 2012 sausio 27 Kategorija: Nuo'monės

Sausio 26 d. vykusiame Šilutės raj. Savivaldybės tarybos posėdyje visgi nebuvo patvirtintas geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainos didinimas. Šio klausimo svarstymas grąžintas Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius iš anksto buvo priėmęs sprendimą vandens kainų didinimui nepritarti arba pareikalauti pastarąjį klausimą atidėti su sąlyga, jog UAB „Šilutės vandenys“ vadovas pateiks priemonių planą, kaip sumažinti nuo įmonės vadybos ir administravimo priklausantį kainą didinantį procentą.

Norėtume išdėstyti savo motyvus.

Štai keletas klausimų:
1. Buvo nustatyta, kad UAB „Biofuture“ ir AB „ Šilutės Rambynas“ prieš porą metų padarė milijoninių nuostolių vienaip ar kitaip regis nepasiruošusiems nuotekų priimti „Šilutės vandenims“. Jei tie nuostoliai neatlyginti, kodėl jų našta turi slėgti visus vartotojus?
2. Kas atsakingas, kad vienas iš stambiausių UAB“ Šilutės vandenys“ vartotojų Šilutės Rambynas“ nebesinaudoja įmonės paslaugomis, veža savo nuotėkas į Klaipėdą? Dėl to buvo iškelta kaina visiems vartotojams.
3. Viešai skelbiama informacija, kad nuostoliai patiriami dėl geriamo vandens netekčių. Jos sudaro 437000 kubinių metrų per metus. Palyginimui: kol trys kibirai vandens pasiekia mus, vartotojus, vienas iš jų nusilaisto. Kaip sprendžiama šita problema?
4. Vandens kaina turėtų didėti ir dėl lietaus kanalizacijos patekimo į nuotekų valymo sistemą. Ši nuotekų infiltracija siekia 1548000 kubinių metrų per metus. Tokį kiekį suvartotų 25 000 gyventojų – dar viena Šilutė…
5. Ar argumentas, kad sumažėjo vandens vartojimas gali būti priežastis kainos kėlimui? Gyventojai nuoširdžiai taupė, tikėjosi mažesnių sąskaitų, tačiau rezultatas – atvirkštinis. Ar gali būti, kad pati įmonė nebuvo pasiruošusi taupyti?
6. Įmonė didinamą kainą grindžia ir investicijomis bei padidėjusiu turtu. Gal reiktų optimizuoti esamą ūkį, o ne jį plėsti bei didinti išlaidas iki begalybės. Gyventojų neišvengiamai mažėja. Ar įmonė turi sprendimus, kaip efektyvins vandens ūkį naujomis sąlygomis?
7. Matome ir daugiau tobulintinų problemų sprendimų – įmonė išleidžia didelį kiekį lėšų kasmėnesiniam sąskaitų platinimui. Būtų galima pereiti prie metinio vidurkį atitinkančio abonentinio mokesčio ir taip sutaupyti administravimo išlaidas.
8. Objektyviosios kainos didėjimo priežastys irgi nėra iki galo įtikinamos – investicijos, ilgalaikio turto sąnaudos, elektros ir kuro veiklos sąnaudos, vandens savikainą padidina viso labo 1.2 lt/kub. m., t.y. tik 20 proc., o natūralus vartojimo sumažėjimas gali būti reguliuojamas protingais vadybiniais sprendimais.

Mes suprantame, kad pasikeitus sąlygoms kaina vartotojui turi keistis, juolab, kad šilutiškiai ne vienerius metus buvo išvengę vandens kainos didėjimo. Tačiau norime būti įsitikinę, kad buvo, yra ir bus padaryta viskas, kad kiekvienas iš vartotojo kišenės už paslaugas krapštomas centas būtų pagrįstas.

Vanduo turi grąžią savybę – jis laikui bėgant skaidrėja… Manau, visų pastangomis skaidrumo ir švaros galime įvesti ir mes visi.

Edvardas Vitkauskas, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas

4 skaitytojų komentarai
Kasišto 2012 sausio 28d., 16:4784.15.184.172
Nieko jūs nepapūsit prieš vėją, ne jūsų nosiai įveikti vandenų vadovą karaliuką, kiek norės tiek ir kels kainas. Šitiek milijoninių projektų valdo jis ir kas gali paneigti kad kažkas iš savivaldybės vadovų nesinaudoja šia šėrykla.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 28 Thumb down 1

Atsakyti

Nepartinis 2012 sausio 28d., 17:5178.59.63.123
Pritariu jums, Jūs teisus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 24 Thumb down 0

Atsakyti

Foto autorius ? 2012 sausio 31d., 16:5888.119.138.11

S.G.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

TATA 2012 sausio 31d., 17:0488.119.138.11
OHO KAIP KAILIŲ SPECIALISTAS IZENGES I POLITIKUS TAPO VISU SRICIU ZINOVU. VISISKAI KAIP SOVIETINIS POLITRUKAS

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą