Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės biodegalų įmonė grimzta į nuostolius

Publikuota: 2011 lapkričio 10 Kategorija: Gamyba, Verslas

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Bioetanolį gaminanti Šilutės UAB „Biofuture“ šiemet dirbo tik apie 5 mėnesius, o devynių mėnesių rezultatas – beveik 8 mln. Lt nuostolių, rašo „Verslo žinios“.

Anot „Biofuture“ bendrovę valdančio koncerno „MG Baltic“ prezidento Dariaus Mockaus, įmonė patiria nuostolių dėl pernelyg brangios žaliavos ir nepakankamai aukštos bioetanolio kainos.

Jeigu padėtis nesikeis, tai, D. Mockaus teigimu, Šilutės bioetanolio gamyklą gali tekti ir vėl uždaryti.

Milijoninius nuostolius, anot „Verslo žinių“, pastaraisiais mėnesiais skaičiuoja dar dvi Lietuvos biodegalų įmonės – „Mestilla“ bei „Kurana“.

3 skaitytojų komentarai
Gintaras 2011 lapkričio 11d., 23:4469.125.92.241
Grudu kainos tikrai nemazes, kitais metais jos bus dar aukstesnes. Stebuklu nebuna, tiesiog nuo etanolio gamybos reikia pereiti prie butanolio. Zaliava butanoliui ivairios bioatliekos, celiulioze, cukriniai runkeliai, ivairios zoles kukuruzais, miscantus. Praeita pusmeti Amerkieciai istobulino butanolio sinteze is dumbliu. Siluteje baze yra. Tiktai sekti naujienas, galvoti, tobuleti , laikytis ekologijos ir dirbti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

japis 2011 lapkričio 12d., 09:3988.216.83.64
nu taip. nuostoliai. kai buvo priversti isirengti uzdaras sistemas kad nebenuodytu sysos, tai ir prasidejo nuostoliai. o anksciau paleidai i upe ir tik pliusas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

TAUTVIS 2012 sausio 5d., 17:23193.219.133.23

NU, KAD GAIDYS GAUNAS. TAS ALE PREZIDENTAS NIE KO DAUGIAU IR NE VEIKIA TIK BĖDAVOJA KAIP VISKAS VISUR ANT LT BANKROTINASI. TAI AHOHOLIO PER MAŽAI PERKA, TAI STATYBINĖ FIRMEČKA “PASIKARIA”., TAI DAR KOKS KANALAS GIRIASI NEVA VISKAS GAL IR GERAI, BET VISTIEK BANKROTAS. PAŽIŪRĖKIME Į TOKIĄ, KURI VIS KLAUSIA KAIP NEVA CITUOJU: “RYTOJ RENGSITĖS – APRANGĄ” TEN VISIŠKAS BORDAKAS: RŪBAI TRENKIA NAFTALINU, PERSONALAS KAIP Š APSIRIJĘS IR T.T.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą