Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nuotrauka atminčiai

Publikuota: 2024 liepos 04 Kategorija: Nuo'monės, Šilutėje

Mano nuotr.Mano nuotr.

Pamario žemės kronikos motyvais.

Nuėjau ir nufotografavau bebaigiantį užželti Šilutės parko tvenkinį.
Su visomis nendrėmis ir maurais.
Fontanas, beje, taip pat pakliuvo į kadrą, o antys – ne.
Nes rudenį jo tokio turbūt nebeišvysime.
Mat dar šį rugpjūtį gali būti pradėti parko tvenkinių valymo darbai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Tad jeigu ir jums reikia tokios nuotraukos atminčiai, nesidrovėkite, išsisaugokite manąją.
Dar geriau, kad patys pasivaikščiotumėte po miesto parką…

Iš Šilutės r. sav. pranešimo:
„Informuojame, kad Savivaldybės administracija pradėjo įgyvendinti projektą „Vandens telkinių atkūrimas pasitelkiant tarpsienį bendradarbiavimą“, kurio metu tvenkiniai, esantys H. Šojaus parke, bus išvalyti, atkurtos ekosistemos, išsaugotos saugomos augalų rūšys. Vidutinis šalinamas dugno nuosėdų sluoksnis iš šiaurinio vandens telkinio 0,36 ha plote yra 0,20 m (700 m3 : 3600 m2 = 0,20 m), o iš pietinio – 0,16 ha plote yra 0,30 m (470 m3 : 1600 m2 = 0,30 m). Iš viso iš abiejų vandens telkinių preliminariai susidarys apie 700 m3 pašalintos vandens augalijos (apie 540 m3 iš šiaurinio ir apie 160 m3 iš pietinio vandens telkinio).
Šių tvenkinių valymo darbus planuojama pradėti rugpjūčio mėnesį.“

Iš ankstesnio Šilutės r. sav. pranešimo:
„Šilutės rajono savivaldybės administracija kartu su Kuldygos savivaldybės (Latvija) administracija pradeda įgyvendinti projektą „Vandens telkinių atkūrimas pasitelkiant tarpsienį bendradarbiavimą“ („All about ponds“, Nr. LL-00049). Projektą bendrai finansuoja 2021–2027 m. Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos programa bei Šilutės rajono ir Kuldygos savivaldybės. Projekto pagrindinis partneris yra Šilutės rajono savivaldybės administracija.
Projekto tikslas – atkurti vandens telkinius miesto teritorijose, išvalyti juos, atkurti ekosistemas, išsaugoti saugomas augalų rūšis Šilutės ir Kuldygos miestuose, siekiant sukurti tinkamą, sveiką ir tvarią aplinką visuomenei, bendradarbiaujant tarpvalstybiniu mastu, keičiantis gerąja patirtimi ir kuriant tarpvalstybinę vandens telkinių stebėsenos sistemą.
Projekto metu tvenkiniai, esantys H. Šojaus parke (Šilutės miesto istorinėje dalyje) ir Kuldygos Māras parke, bus išvalyti. Projekto partneriai išbandys naujus metodus gerai ekosistemų būklei palaikyti, apsodins tvenkinius specialiai parinktais augalais ir tvenkinius įžuvins. Naujų metodų poveikio aplinkai stebėjimui bus įsteigta bendra monitoringo sistema. Partneriai susitikimuose, patirties mainų vizitų metu ir tarptautinėje konferencijoje pasidalys geriausiomis praktikomis, taip pat švies visuomenę aplinkos apsaugos klausimais. Tad ši iniciatyva ne tik atgaivins dviejų miestų tvenkinius, pagerins specialistų žinias, bet ir skatins teigiamus pokyčius Latvijos ir Lietuvos pasienio regione, padės užtikrinti švarią aplinką ir sveikesnes ekosistemas.
Projektas prasidėjo 2024 m. vasario mėn. ir planuojamas užbaigti 2026 m. sausio mėn. Bendra Lietuvos ir Latvijos projekto vertė – 719 720 Eur, projektui skirtas Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas– 575 780 Eur.“

Nesirkite.

Kaip visada…
Orestas

Rašyti komentarą