Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Jautri kūdikio oda: ar žinote, kaip ja pasirūpinti?

Publikuota: 2024 gegužės 13 Kategorija: Reklama, Sveikata

Ar žinote, kaip pasirūpinti kūdikio oda?Ar žinote, kaip pasirūpinti kūdikio oda?

Ar žinojote, kad kūdikių oda natūraliai jautresnė nei vyresnių vaikų ir suaugusiųjų? Taip yra todėl, kad ji yra plonesnė – fiziologiškai laikoma, kad kūdikių oda dar nepakankamai išsivysčiusi. Taip pat ji gamina mažiau riebalų ir greičiau praranda vandenį, o tai sukelia odos sausumą ir pleiskanojimą.

Todėl kūdikiai yra mažiau atsparūs įvairioms odos problemoms, tokioms kaip odos išsausėjimas, bėrimas, niežai, uždegimas ir panašiai. Tam tikros kūdikių odos reakcijos yra visiškai normalu, tačiau kai kuriais atvejais jos gali rodyti padidėjusį odos jautrumą. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie jautrią kūdikių odą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kaip žinoti, kad kūdikio oda jautri?

Kaip atpažinti jautrią kūdikio odą? Tai nėra lengva, nes, kaip ir minėjome, kūdikių oda yra jautresnė ir plonesnė. Nereikėtų nerimauti dėl kai kurių laikinų odos problemų – dauguma kūdikių patiria bėrimus kuriuo nors laikotarpiu ir tai yra natūralu. Jie gali atsirasti dėl išspjautų seilių arba karščio. Taip pat normalu yra kūdikių aknė, kuri atsiranda per 2–4 savaites po gimimo, maži, balti ir kieti spuogeliai miliumai bei toksinė eritema (raudonos dėmės su mažais baltais arba geltonais centrais).

Tačiau, galite pastebėti, kad bėrimai ir kitos odos problemos atsiranda būtent po kontakto su tam tikromis medžiagomis, pavyzdžiui, muilas, losjonas arba tam tikri audiniai. Jeigu pastebėjote žemiau išvardintus simptomus, jūsų kūdikio oda yra jautri:

…….Bėrimas ir paraudimas nuo muilo, losjono ar drabužių;
…….Nuolat sausa ir šiurkšti oda;
…….Pleiskanojanti ir trūkinėjanti oda;
…….Paraudusi ir niežtinti oda;
…….Jautrumas temperatūrai.

Jautrios kūdikio odos priežiūra

Iš esmės, jei pastebite, kad jūsų kūdikio oda nuolat sausėja ir rausta, galima sakyti, kad ji yra jautri. Tokiai odai reikia daugiau priežiūros. Štai keli patarimai, kaip prižiūrėti jautrią kūdikių odą:

…….Naudokite losjoną ar kremą be kvapų. Losjonas ar kremas padės išlaikyti odą drėgną, tačiau cheminės medžiagos ir pridėtiniai kvapai gali sudirginti jautrią odą. Rinkitės natūralios sudėties, švelnų ir be kvapų losjoną ar kremą;
…….Rinkitės natūralias, minkštas ir kvėpuojančias medžiagas. Jeigu kūdikio oda jautri, turite rinktis natūralias medžiagas drabužiams ir patalynei. Jos nedirgina odos ir leidžia odai kvėpuoti. Patalynė kūdikiams, kurie turi jautrią odą, dažnai būna pagaminta iš bambuko;
…….Apsaugokite odą nuo saulės. Jautri oda gali dar greičiau nudegti saulėje. Naudokite SPF 50 apsauginį kremą einant į lauką, ypač vasarą.

.

.

Užsakymo Nr. 240513

Rašyti komentarą