Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ar reikia ruoštis pensijai?

Publikuota: 2023 gruodžio 27 Kategorija: Paslaugos, Reklama

Svarbiausia pradėti taupyti anksti.Svarbiausia pradėti taupyti anksti.

Ar galite įsivaizduoti, kad gyvenate iš 20–30% jūsų dabartinių pajamų? Ar net pusės to? Turbūt būtų sunku gyventi normalų gyvenimą. Dabar pagalvokite, kad vieną dieną mums teks susidurti su tokiu iššūkiu. Taip neišvengiamai atsitiks ir išėjus į pensiją. Tuomet gal jau šiandien reikėtų pasvarstyti, ar verta kaupti papildomai pensijai?

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kuo greičiau, tuo geriau

Tuo tarpu kuo anksčiau pradėsime kaupti pensijai, tuo mažesnių įmokų pakaks sukaupti daug pinigų. Jei sulaukę 30 metų kas mėnesį pradėsime mokėti bent po 50 eurų, per 35 metus sukaupsime nemažą sumą, ypač jei pinigai bus gerai investuoti.

Žinoma, geriausia nesitenkinti mažais indėliais, nes kuo daugiau pinigų sutaupysime, tuo didesnį pelną galėsime generuoti ateityje. Tad jei galime sau leisti sutaupyti nemažas sumas arba kartas nuo karto gauname pinigų injekciją, tie pinigai galėtų būti skirti pensiniam kapitalui.

Atminkite, kad matematikos negalima apgauti. Jei pensijai pradėsime kaupti per vėlai, teks prisidėti didesnėmis sumomis, kad būtų užtikrintas orus pragyvenimo lygis senatvėje. Nedaug žmonių gali iš anksto manyti, kad likus 10 metų iki išėjimo į pensiją jie turės pakankamai pajamų sutaupyti.

Svarbu sistemingumas

Svarbiausia pradėti taupyti anksti. Tai turi būti daroma sistemingai, pasirenkant teisingą pakopą pensijų kaupime ir stebint sukauptų lėšų būklę.

Taupymo pensijai trūkumas ir visuomenės senėjimas yra ne tik Lietuvos problema. Europos Sąjungoje apie tai kalbama taip pat. Dauguma žmonių nežino, kiek pinigų jiems prireiks, kai sulauks pensinio amžiaus ir nuspręs palikti darbo jėgą. Daugelis žmonių tiki, kad ramiai senatvei užteks to, ką jiems siūlo valstybė. Tačiau ES ir šalys nepritaria šiam įsitikinimui ir rengia programas problemoms spręsti.

Mažas visuomenės informuotumas apie taupymą pensijai kyla dėl prastų finansinių žinių. Nemokame gerai taupyti ir investuoti, negalime įvertinti rizikos ir išanalizuoti visų svarbių faktorių. Ypač kai reikia įvertinti esamas ir būsimas pajamas, profesinę karjerą, sveikatos būklę, taigi ir ilgalaikę perspektyvą. Ar mums svarbu oriai išeiti į pensiją? Apie finansus galvojame čia ir dabar, o ne apie ateitį. Ateitis mums kelia nerimą. Mes atidedame apie tai mąstymą, o ką jau kalbėti apie planavimą, ką ir kaip darysime ir iš ko gyvensime, kai nustosime dirbti. Nors pensija yra svarbi, o neretai ir vienintelė pajamų dalis pasibaigus profesinei veiklai, daugeliui žmonių tai yra skirtumas tarp patogios senatvės ir skurdo.

.

.

Užsakymo Nr. 231227

Rašyti komentarą