Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Policija stiprina patruliavimą šalies keliuose

Publikuota: 2022 rugpjūčio 12 Kategorija: Teisėtvarka

Policijos nuotr.Policijos nuotr.

Žolinių savaitgalį kelių policija šalies keliuose dar atidžiau stebės eismo dalyvius, išvykstančius pramogauti, linksmintis ar ilsėtis.

Visą šią savaitę, rugpjūčio 8–14 dienomis, šalyje vykdoma Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuota tikslinė prevencinė priemonė „Transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė“ (angl. Operation Speed).

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu vasarą šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose pastiprintai kontroliuojama viešoji tvarka. Lietuvos kelių policijos tarnyba papildomus ekipažus skiria ir Klaipėdos apskričiai. Šeštadienį anksti ryte į pajūrį išvyks papildomi Lietuvos kelių policijos ekipažai. Patyrę pareigūnai iki antradienio šioje apskrityje padės savo kolegoms užtikrinti eismo priežiūrą ir žmonių saugumą.

Parinktų prevencinių priemonių tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ar net chuliganišką vairavimą ir greičio viršijimą švenčių ar ilgųjų savaitgalių dienomis, kai padidėja eismas visoje šalyje, ypač pajūryje ir kitose kurortinėse vietose.

Lietuvos kelių policija ragina keliauti saugiai. Važiuokite tik neviršydami leistino važiavimo greičio, prieš sėsdami prie vairo nevartokite alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Keliaudami automobiliu nepamirškite užsisegti saugos diržų, o kelyje venkite bet kokių su vairavimu nesusijusių veiksmų: nevalgykite, nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis. Būkite dėmesingi kartu su jumis keliaujantiems vaikams, keleiviams ir kitiems eismo dalyviams.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, per šių metų ilgąjį Joninių savaitgalį, birželio 23–26 dienomis, šalies keliuose įvyko 34 eismo įvykiai, per kuriuos 3 žmonės žuvo, 47 buvo sužeisti.

Iš viso iki rugpjūčio 11 dienos šalyje per eismo įvykius žuvo 59 žmonės, sužeisti 2 116. Per tą patį laikotarpį 2021 metais žuvo 82, o sužeisti 1 846 žmonės.

Šalies institucijų ir organizacijų bendro darbo pastangomis per pastarąjį dešimtmetį, nuo 2011 iki 2021 metų, žuvusiųjų kelyje skaičius šalyje sumažėjo perpus. Už šį pasiekimą Lietuva buvo įvertinta svarbiausiu apdovanojimu saugaus eismo srityje – mūsų šaliai skirtas Europos transporto saugos tarybos apdovanojimas „PIN Award“.

lkpt.policija.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą