Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kintuose šį savaitgalį svečiuojasi pasaulinio garso pianistas Lukas Geniušas

Publikuota: 2022 rugpjūčio 12 Kategorija: Renginiai

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Vieną paskutinių vasaros savaitgalių Kintų muzikos festivalis kviečia atvykti į Pamario kraštą ir vakarus praturtinti jausminga muzika. Penktadienį ir šeštadienį Kintuose koncertuos pasaulinio garso pianistas Lukas Geniušas, viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių Dalia Dėdinskaitė ir tarptautinių konkursų laureatas violončelininkas Glebas Pyšniakas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Rugpjūčio 12 d. Kintų Didžiojoje bažnyčioje skambės dvigubas koncertas „Duetissimo ir Solo“. Pirmojoje koncerto dalyje D. Dėdinskaitės ir G. Pyšniako duetas atliks programą „Duetissimo“, kurioje skambės XX–XXI a. kūrėjų Anatolijaus Šenderovo, Bohuslavo Martinů, Loretos Narvilaitės ir Erwino Schulhoffo muzika. „Nieko negali būti intymiau muzikoje, negu smuiko ir violončelės duetas“, yra sakę atlikėjai, jau ilgą laiką esantys kartu tiek muzikoje, tiek gyvenime. Programoje „Duetissimo“ atsiskleis didžiulis muzikantų meistriškumas ir ypatingas vienas kito pajautimas.

Antroje koncerto dalyje gros pianistas Lukas Geniušas – jis atliks fortepijono šedevru laikomą, ypač sudėtingą Ferenco Liszto Sonatą h-moll.

Rugpjūčio 13 d. koncerte visi trys atlikėjai gros drauge – L. Geniušas, D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas parengė bendrą programą ir atliks du fortepijoninius trio. Koncerte „Pragiedrėjusi naktis“ skambės Franzo Schuberto Fortepijoninis trio Nr. 2 Es-dur ir Aarono Coplando Fortepijoninis trio „Vitebskas“ – Studija žydų tema.

Pianistas Lukas Geniušas yra tvirtai įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių savo kartos pianistų. Giriamas už savo talentą ir brandą („The Guardian“), jis yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalius prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amstedarmo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, Niujorko „Frick Collection ir kt. Jis taip pat reguliariai kviečiamas pasirodyti festivaliuose, koncertuoja solo su žymiais orkestrais. Dėl jam būdingo smalsumo ir plačių muzikinių interesų, L. Geniušas pasižymi plačiu atliekamos muzikos spektru, nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos.

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 m. – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christiano Altenburgerio klasės asistentė. Nuo 2020 m. – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

Dar būdamas 14 metų violončelininkas Glebas Pyšniakas kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, groja solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.

Bilietai į renginius platinami kakava.lt ir renginio vietoje prieš koncertą.

Rugpjūčio 12 d. 19:30
Kintų Didžioji bažnyčia.
DUETISSIMO IR SOLO
Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Lukas Geniušas (fortepijonas).
PROGRAMA: Anatolijus Šenderovas, Bohuslav Martinů, Loreta Narvilaitė, Erwin Schulhoff, Ferenc Lizst.
Bilieto kaina 15 Eur.
Koncertą remia Geros valios fondas.

Rugpjūčio 13 d. 19:30
Kintų Didžioji bažnyčia.
PRAGIEDRĖJUSI NAKTIS
Lukas Geniušas (fortepijonas), Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė).
PROGRAMA: Franz Schubert, Aaron Copland.
Bilieto kaina 15 Eur.
Koncertą remia Geros valios fondas.

Organizatorių inf.

Rašyti komentarą