Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Policija: ar tikrai neįmanoma vairuoti nenaudojant mobiliojo ryšio priemonių?

Publikuota: 2022 birželio 21 Kategorija: Teisėtvarka

Policijos nuotr.Policijos nuotr.

Lietuvos kelių policija per metus išaiškina daugiau nei 40 000 atvejų, kai mobilusis telefonas yra laikomas rankose vairuojant transporto priemonę. Šiemet jau 100 asmenų dėl to neteko teisės vairuoti. Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys akcentuoja ne baudos dydį, o apeliuoja į žmonių sąmoningumą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Per penkis šių metų mėnesius užfiksuoti 21 429 atvejai, kai vairuotojai nepaisė Kelių eismo taisyklių vieno iš reikalavimų, t. y. naudojosi mobiliojo ryšio priemone vairuodami. 2021 metais tokių pažeidimų buvo užfiksuota 42 260. Už tai vairuotojai gali būti nubausti nuo 60–90 eurų bauda ir netekti teisės vairuoti transporto priemonę nuo 1 iki 3 mėnesių. Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys ragina žmones elgtis atsakingiau ir ne tik patiems nesinaudoti mobiliojo ryšio telefonais vairuojant, bet ir įspėti kitus taip darančius vairuotojus.

,,Vairuotojo dėmesys turi būti sutelktas tik į vairavimą. Eismo įvykiai, patiriami sužeidimai, žmonių netektys įrodo, kad bet kokie kiti pašaliniai veiksmai neleidžia gerai įvertinti eismo situacijos, važiavimo sąlygų ir padariniai gali būti labai skaudūs“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys.

Šiemet teisė vairuoti už naudojimąsi mobiliuoju telefonu buvo atimta 102 asmenims. 2021 metais per tą patį laikotarpį, t. y. sausio-gegužės mėnesiais, 55 žmonės prarado vairuotojų pažymėjimus.

Daugelis automobilių turi laisvų rankų įrangą, todėl skambinti ir atsiliepti yra gana patogu, tačiau jaunoji karta ir ne tik ji įnikusi į socialinius tinklus.

,,Jaunoji karta intensyviau naršo socialiniuose tinkluose ir neretai negali nuo jų atsitraukti, bet vairuojant kiekvienas kitas veiksmas yra labai pavojingas, ir gyventojai neturėtų to toleruoti, o pamatę netinkamai besielgiantįjį, įspėti ir sudrausminti“, – ragina žmones nelikti abejingus Vytautas Grašys.

lkpt.policija.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą