Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Policija imasi paspirtukininkų

Publikuota: 2022 gegužės 04 Kategorija: Teisėtvarka

Policijos nuotr.Policijos nuotr.

Gegužės 1-3 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai skyrė dėmesio elektrinių paspirtukų vairuotojų kontrolei.

Per surengtą reidą pareigūnai pastebėjo, kad vienas iš dažniausiai fiksuojamų pažeidimų yra tas, kad elektriniais paspirtukais važiuoja keli asmenys, nors tai daryti draudžiama, taip pat saugos priemonių – šalmų nedėvėjimas bei pėsčiųjų perėjos kirtimas nenulipant nuo elektrinio paspirtuko.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Visiems pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, nepilnamečiai įspėti.

Pareigūnai dar kartą primena, kad važiuojant paspirtuku nepilnamečiams (iki 18 metų) privaloma dėvėti šalmą.

Paspirtukų ir dviračių vairuotojams leidžiama važiuoti tik pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kai jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuojant kelkraščiu ar važiuojamąja kelio dalimi privaloma būti ypač budriems bei laikytis kuo arčiau dešiniojo krašto. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

Vykstant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis, kaip ir dviratį. Per pėsčiųjų perėjas „skrajojantys“ paspirtukininkai kelia grėsmę pėstiesiems ir sau. Elektriniais „Bolt“ paspirtukais gali naudotis tik pilnamečiai asmenys.

Tėvai, duodami elektrinį paspirtuką vaikams, turėtų atkreipti dėmesį į jų saugumą. Labai svarbu, kad mažamečiai dėvėtų apsaugos priemones – šalmus.

Parengta pagal Tauragės AVPK inf.

Rašyti komentarą