Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pasieniečiai primena, kokios taisyklės galioja valstybės sienos apsaugos zonoje

Publikuota: 2022 balandžio 08 Kategorija: Pasienyje, Teisėtvarka

www.pasienis.lt nuotr.www.pasienis.lt nuotr.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) Pagėgių pasienio rinktinė, atsižvelgdama į įtempta geopolitinę padėtį, ragina asmenis, plaukiančius į pasienio vandenis, būti budriais, dėmesingais bei paisyti nustatytų reikalavimų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Jei asmenys, išplaukia į pasienio vandenis neturėdamas tikslo išvykti už Lietuvos teritorijos ribų, jie privalo:

– būti įrašyti į Asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą;

– pranešti Valstybės sienos apsaugos tarnybos struktūrinio padalinio budėtojui apie išplaukimo vietą, laiką, išplaukiančių asmenų skaičių ir jų pilietybes, planuojamą plaukiojimo rajoną, privažiavimo prie marių kranto vietą, jeigu ketinama išplaukti atgabentomis prie kranto plaukiojimo priemonėmis, numatomą grįžimo laiką, o grįžę – apie grįžimą į prieplauką ar krantą;

– Lietuvos Respublikos piliečiai, išplaukiantys į pasienio ruožą Kuršių mariose, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o užsieniečiai – asmens tapatybę ir teisėtą buvimą Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą.

– turi būti atidūs ir neužplaukti už plūdurais žymimos valstybės sienos linijos.

Iš anksto pasirūpinti patekimu į sąrašą turėtų ir tie asmenys, kurie planuos kitokias vandens pramogas (pvz., plaukti laivu Nemunu nuo Jurbarko iki Nidos arba plaukioti kitomis nuomojamomis plaukiojimo priemonėmis pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena).

Asmenys prašymus gali pateikti atvykę į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje, VSAT pasienio rinktines ar pasienio užkardas bei elektroninėmis priemonėmis per elektroninio pristatymo sistemą. Prašymo įrašymas į sąrašą terminas yra iki 10 dienų.

Prašymą elektroniniu būdu galima pateikti čia.

Už buvimą valstybės sienos apsaugos zonoje (toliau – VSAZ) ir / ar pasienio vandenyse asmenims, neįrašytiems į sąrašą, numatyta administracinė atsakomybė. Pirmą kartą toks sulaikytas asmuo gali būti įspėtas arba nubaustas bauda nuo 40 iki 90 eurų. Pakartotinai įkliuvusiam pažeidėjui gali būti skirta bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Pagal tarptautines sutartis valstybės siena su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi prasideda nuo trijų sienų sankirtos Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos, siena driekiasi per Vištyčio ežerą, eina Lieponos upe, kerta Matlaukio tvenkinį. Toliau siena eina Širvintos upe, šiai įtekėjus į Šešupę tęsiasi pastarąja iki santakos su Jotija. Nuo Smalininkų iki Skirvytės atsišakojimo valstybės siena eina Nemunu, toliau tęsiasi Skirvyte ir Tiesiąja. Šiaurės rytų kryptimi siena kerta Kuršių marias ir Kuršių neriją.

Pasienio ruožo Kuršių mariose plotis – 1300 m. į šalies teritorijos gilumą nuo Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės sienos.

Kuršių mariose pastatytas 31 specialus plūduras, kuris žymi kelių šimtų metrų pločio valstybės sienos apsaugos zoną, esančią prie pat Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos linijos. Į šią zoną be pasieniečių leidimo įplaukti draudžiama.

Lietuvos piliečiai ir užsieniečiai valstybės sienos apsaugos zonoje gali būti tik su pasieniečių išduotais leidimais ir asmens dokumentais.

Už neteisėtą buvimą valstybės sienos apsaugos zonoje numatyta administracinė atsakomybė.

VSAZ pasienyje su Rusija yra prie tiltų ar viadukų, kur nusikalstamumo per valstybės sieną rizika tebevertinama kaip aukšta, bei pasienio vandenyse, kur apsunkintas valstybės sienos stebėjimas.

VSAZ taip pat yra Vištyčio ežere – taip siekiama išvengti netyčinio valstybės sienos kirtimo dėl neatsargumo šiame vandens telkinyje.

Valstybės siena Vištyčio ežere, Matlaukio tvenkinyje bei Kuršių mariose pažymėta nustatytos formos ženklais (užplaukus už minėtų ženklų traktuojama kaip valstybės sienos pažeidimas);

Valstybės siena prie Lieponos, Širvintos, Šešupės upių pažymėta nustatytos formos valstybės sienos ženklais (ženklai sumontuoti sausumoje), minėtuose upėse perplaukus upės vidurį traktuojama kaip valstybės sienos pažeidimas;

Valstybės siena prie Nemuno, Skirvytės, Tiesiosios upių pažymėta nustatytos formos valstybės sienos ženklais (ženklai sumontuoti sausumoje), minėtuose upėse valstybės siena eina farvateriu, kirtus farvaterį ir prisišvartavus prie Rusijos kranto traktuojama kaip valstybės sienos pažeidimas.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės kontaktai
Klaipėdos 6., LT-99290, Pagėgiai, +370 441 57955, pagegiai@vsat.vrm.lt.

www.pasienis.lt inf.

Rašyti komentarą