Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Elektronikos komponentai, kur ieškoti?

Publikuota: 2022 sausio 27 Kategorija: Paslaugos, Reklama, Verslas

Temperatūra yra vienas iš svarbiausių fizikinių dydžių daugelyje technologinių procesų. Tiek pramonėje, tiek ir namuose jai matuoti naudojami temperatūros davikliai. Šie jutikliai temperatūros informaciją paverčia elektriniu signalu, kurį vėliau apdoroja ir interpretuoja elektronika ir automatika. Dėl to temperatūros reikšmė arba tiesiog rodoma ekrane, arba naudojama kaip pagrindas automatiškai pakeisti tam tikros įrangos darbo režimą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Vienaip ar kitaip, be temperatūros jutiklių šiandien neapsieinama, ypač pramonėje. Ir svarbu pasirinkti tinkamą jutiklį pagal savo paskirtį, aiškiai suvokiant skirtingų tipų temperatūros jutiklių ypatybes.

Pagal atstumo tipą temperatūros jutikliai gali būti skirstomi į kontaktinius ir nekontaktinius.

•Nekontaktinis – atlikti matavimus pagal kūnų šiluminę spinduliuotę. Šis metodas leidžia atlikti matavimus per atstumą. Be to, jie naudojami matuoti aukščiausią temperatūrą, kuriai esant kontaktiniai jutikliai negali veikti. Tačiau tokių skaitiklių problemos – mažas žemų temperatūrų matavimo tikslumas. Dažnai tokias temperatūras išmatuoti tampa visiškai neįmanoma.

•Kontaktinis – atlikti matavimus pagal šiluminės pusiausvyros tarp matuojamo objekto ir jautraus matavimo prietaiso elemento principą. Tai apima termoporas ir termistorius. Temperatūros jutiklius su srovės išėjimu lengva montuoti ir naudoti. Temperatūra matuojama jutimo elementu, o tada signalas paverčiamas išėjimo srove.

Termoporų taikymo sritis yra didžiulė, visų pirma dėl plataus matavimo temperatūrų diapazono: nuo itin žemos iki itin aukštos. Šie prietaisai taip pat plačiai naudojami dėl matavimų stabilumo ir tikslumo. Jie naudojami buitiniuose ir pramoniniuose prietaisuose, gamybos technologijose, skirtose įvairių prietaisų, objektų ir terpių temperatūrai matuoti: oro, kietųjų medžiagų, lydyto metalo, skysčių ir dujų, besisukančių dalių, šilumos variklių.

Termoporos veikimo principas pagrįstas dviejų skirtingų metalų laidų sujungimu. Temperatūros matavimai atliekami tarp „karšto“ ir „šalto“ galų – rodmenų skirtumas duoda įtampą, kurios reikšmė svyruoja nuo 40 iki 60 μV.

Norint teisingai pasirinkti temperatūros jutiklius su srovės išėjimu, būtina atsižvelgti į daugelį veiksnių: darbinės terpės temperatūros diapazoną, panardinimo galimybę ir būtinybę, išorines matavimų sąlygas, matavimų trukmę, leistinas paklaidas, maitinimo įtampa ir reakcijos laiką. Kad nesuklystumėte pasirinkdami, gaukite kvalifikuotą konsultaciją elektronikos komponentų internetinėje parduotuvėje.

.

.

Užsakymo Nr. 220127

Rašyti komentarą