Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

2022 metų valstybės biudžetas atspindi atsainų požiūrį į Lietuvos regionus

Publikuota: 2021 gruodžio 16 Kategorija: Nuo'monės

LR Seimo narys Zigmantas Balčytis.LR Seimo narys Zigmantas Balčytis.

Seimas patvirtino 2022 m. valstybės biudžetą. Tiek po pirmojo projekto svarstymo Seime, tiek po antrojo stebėjausi valdančiųjų požiūriu į Lietuvos regionus, į čia gyvenančių ir kuriančių žmonių teisėtus lūkesčius.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pirmą kartą Seimo istorijoje valdantieji po pirmojo svarstymo nepritarė nė vienam iš 103 Seimo narių pasiūlymui. Nebuvo net bandoma įsiklausyti į siekius gerinti infrastruktūrą regionuose ir užbaigti čia pradėtus darbus. Valdantieji nerado galimybių užtikrinti finansavimą net ir tęstiniams projektams. Investiciniai projektai yra be galo svarbūs kiekvienam regionui. Ir nors teisės aktai įpareigoja Finansų ministeriją, Vyriausybę prisidėti prie objektų, kurie buvo įtraukti į valstybinių investicijų programą iki 2020 m., deja, lėšų tam neskirta.

Biudžeto svarstymo metu pristatydamas Biudžeto ir finansų komiteto išvadas komiteto pirmininkas M. Majauskas neslėpė, kad būtent jo iniciatyva minėtas komitetas atmetė visus Seimo narių pasiūlymus. Vėliau parlamentarų siūlymams nepritarė ir Vyriausybė.

Mūsų, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai įsitikinę, kad Seime priimtas Vyriausybės patikslintas kitų metų valstybės biudžetas gilina Lietuvos skolą, jame pasigendama didesnės pagalbos Lietuvos regionams, socialinei sričiai. Neramina ir numatomos investicijos į mokslą – jos neatitinka politinių partijų pasirašyto susitarimo dėl švietimo politikos tikslų.

Ir nors valdantieji nuolat akcentuoja, kad jų prioritetas yra socialinė sritis, tačiau priimtame kitų metų valstybės biudžete, deja, skaičiai to neatspindi. Skurdas bandomas spręsti tik neturinčiųjų darbinio stažo atžvilgiu, o daugiavaikės šeimos, vaikai, vieniši tėvai paliekami likimo valiai. Tai neramina, nes šių pažeidžiamų socialinių grupių skurdas 2022 metais, panašu, tik augs.

2022 metų valstybės biudžetas labai ryškiai atspindi atsainų valdančiųjų požiūrį į Lietuvos regionus. Miestų bei miestelių keliams, mokyklų, ligoninių, kultūros centrų ar sporto kompleksų rekonstravimui lėšų net nesistengta surasti. Regionų prašymai liko neišgirsti.

Lietuvos Respublikos Seimo narys
Zigmantas Balčytis

.

.

Užsakymo Nr. 211215

6 skaitytojų komentarai
Anal- itikas 2021 gruodžio 16d., 19:1678.62.27.35
Ot nesupratingas Skvernelio pauodeginis. Visi pinigai nueina karui, tvorų tvėrimui, tūkstančių pabėgėlių, Jos Aukštenybės Svietos Cikanovskajos Prezidentūrai išlaikyti. Dar dėdulė nemiręs, jam vienam pusės milijono reikia. O kur dar būsima pagalba Lietuvos geležinkeliams kurie po sankcijų įvedimo patys jau nebeišmis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 5

Atsakyti

Algimantas 2021 gruodžio 17d., 14:5784.15.189.8
bebro logika – žiūrėkime rajone mentukas jau nori įsigalėti – -ar atsimename – ką jis išdarinėjo tais laikais

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

Algimantas 2021 gruodžio 17d., 14:5984.15.189.8

turiu omeny – pypsiukas

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Algimantas 2021 gruodžio 17d., 16:4084.15.189.8

esu aktyvus politikos rajone narys , t, y, nebijau pasakyti savo nuomonės , ir nebijau pasirašinėti savo vardu , ko daugeliui linkėčiau , bet , matydamas dabar rajono konservatoriukų siekį savo vardą aukštinti – prižadu apie jų darbus papasakoti visiems . Ateina jau kurlianskauskimienų laikas

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 8

Atsakyti

šilutiškė 2021 gruodžio 17d., 19:1778.57.211.246

Stebėjau biudžeto svarstymo posėdį. Gerb. Balčytis dėl Šilutės dėjo pastangas, deja valdantiesiems provincija nerūpi.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 8

Atsakyti

Tai 2021 gruodžio 20d., 18:5778.62.31.1

Tai tas senbizdos nebalsavo už didesnes pensijas bei atlyginimus,tik dairosi kur čia prisiplakti ir šiltai priglausti savo seną sêdynę

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą