Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuvos paštas: kaip adresuoti šventines siuntas, kad jos sklandžiai pasiektų gavėjus?

Publikuota: 2021 lapkričio 26 Kategorija: Be rubrikos

www.lietuvospaštas.lt nuotr.www.lietuvospaštas.lt nuotr.

Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Tinkamas adresavimas yra pagrindinis veiksnys, lemiantis sklandų siuntų pristatymą. Siuntų adresus skenuoja išmanieji įrenginiai, todėl, jei adresas nurodytas netinkamai, įrenginys negali jo nuskenuoti. Tokiu atveju siuntos duomenys turi būti papildomai suvedami rankomis ir siuntos kelionė pailgėja. Pristatymo laikas itin svarbus siunčiant šventines siuntas, dėl to ruošiant siuntą išsiuntimui raginame adresavimui skirti šiek tiek daugiau dėmesio“, – teigia Klientų patirčių departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Tikslūs, pilni gavėjo ir adreso duomenys – būtini

Siekiant, kad siunčiama siunta, laiškas ar atvirlaiškis su šventiniais sveikinimais pasiektų gavėją, svarbiausia nurodyti visus reikalingus, tikslius ir pilnus gavėjo duomenis. Tai padaryti kur kas paprasčiau formuojant siuntimą internetu Lietuvos pašto savitarnoje, nes sistema prašo užpildyti visus reikalingus duomenis, taip pat siūlo tinkamų adresų variantus, tačiau rašant duomenis ranka ar suvedant juos kitoje sistemoje, svarbu žinoti, kaip duomenis pateikti tinkamai. Adresuojant svarbu pateikti:
-pilną gavėjo vardą bei pavardę. Vietoj to nurodytas slapyvardis, paštomato, prekybos centro, įmonės pavadinimas ar pan. gali sukelti sunkumų bandant pasiekti gavėją;
-tikslų, nesutrumpintą gatvės pavadinimą, pavyzdžiui, Antavilių Sodų 3-ioji g. / Loretos Asanavičiūtės g. ir pan. Pilną gatvės pavadinimą visada galima pasitikrinti Lietuvos pašto interneto puslapyje;
-namo ir, jei yra, būtinai – buto numerį;
-pašto kodą. Tai itin svarbūs 5 skaičiai, kurie patikslina rašytinį adresą. Visoje Lietuvoje ir net kai kurių miestų apimtyje yra gatvių vienodais pavadinimais, tad nurodytas pašto kodas tokiu atveju padeda išvengti pristatymo nesusipratimų;
-miesto / gyvenvietės pavadinimą, šalį. Jeigu gavėjas gyvena vietovėje, kuri nėra savivaldybės centras, reikia nurodyti rajoną, kuriam priklauso gyvenvietė. Siunčiant į užsienį, valstybės pavadinimas rašomas didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis anglų arba prancūzų kalba.

Ne mažiau svarbi ir duomenų pateikimo tvarka. Pildant duomenis įvairiose platformose, prašomus duomenis reikėtų vesti į atitinkamus laukelius, o ne bet kuria tvarka. Taip pat rečiau, bet vis dar pasitaiko atvejų, kai adresuojant ranka sumaišomos gavėjo ir siuntėjo adreso vietos. Primenama, kad gavėjo asmenvardis ir adresas rašomi dešinės voko / siuntos pusės apačioje, o siuntėjo – kairės voko / siuntos pusės viršuje.

Adresuojant svarbu nurodyti ir telefono numerį

Vienas svarbiausių duomenų, reikalingų, kad gavėjas būtų kuo greičiau informuotas apie kviečiamą atsiimti šventinį siuntinį – telefono numeris. Jį reikėtų nurodyti gavėjo adreso pabaigoje, po šalies pavadinimu. Nurodžius telefono numerį gavėjas gaus SMS žinutę su kvietimu atsiimti šventinį siuntinį pašte arba paštomate. Taip pat gavęs dovaną iš už Europos Sąjungos ribų informuotas žinute gavėjas galės greičiau sureaguoti į būtinybę dovaną deklaruoti. Daugiau informacijos apie dovanų deklaravimą galima rasti ČIA.

Adresai keičiasi

Svarbu nepamiršti, kad adresas nėra pastovus duomuo – kartais pervadinamos gatvės, keičiasi pašto kodas ar gavėjo gyvenamoji vieta, todėl adresą prieš adresuojant šventinius siuntinius rekomenduojama pasitikrinti. Taip pat didžiajai daliai gyventojų jau tapo įprasta pirkinius ar būsimas dovanas siųstis iš elektroninių parduotuvių – siekiant išvengti vėluojančių siuntų adresus svarbu atnaujinti ir jų duomenų bazėse.

Daugiau tinkamo adresavimo pavyzdžių siunčiant Lietuvoje ir į užsienį galima rasti ČIA.

www.lietuvospaštas.lt inf.

Rašyti komentarą