Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kokią naudą žmogaus organizmui gali atnešti šaukštas alyvuogių aliejaus?

Publikuota: 2021 lapkričio 26 Kategorija: Paslaugos, Reklama, Verslas

Nors alyvuogių aliejus mūsų šalyje ir nėra svetimas, tačiau jo vartojimo kiekis nėra toks paplitęs, kaip kitose Europos šalyse. Vienas iš alyvuogių aliejaus privalumų yra tas, jog jis padeda kovoti su kraujagyslių ligomis, kurios nėra jau ir toks retas atvejis Lietuvos tautiečiams. Tam, kad būtų galima dažniau pradėti vartoti alyvuogių aliejų, svarbu sužinoti, kuo jis yra toks svarbus kiekvieno mūsų organizmui.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kokių vertingų medžiagų turi alyvuogių aliejus?

Pirmiausiai reikėtų pabrėžti svarbiausią alyvuogių aliejaus savybę, kad šis yra antioksidantas. Vienas iš labiausiai ištirtų antioksidantų – vitaminas E. Būtent vitamino E ir polifenolių nuolatinis vartojimas sumažina riziką arba net užkerta kelią širdies kraujagyslių ligoms. Taip pat šių antioksidantų mišinys padeda įveikti ir vėžinius susirgimus. Alyvuogių aliejus pasižymi ir polifenolių gausumu, kurie apsaugo kraujo lipidus nuo oksidacinio streso.

Faktas, kad be reikiamo kiekio riebalų organizme nevyksta tam tikrų gyvybinių procesų. Omega – 3 ir omega – 6 yra būtiniausios riebalų rūgštys, o jų disbalansas siejamas su uždegiminėmis ligomis. Alyvuogių aliejuje vyrauja mononesočiosios rūgštys, kurios vadinamos Omega – 9, o tai reiškia, kad jo vartojimas padeda kovoti ir su uždegiminiais procesais organizme.

Alyvuogių aliejų rekomenduojama gerti kiekvieną rytą po šaukštą ir jį pagardinti citrinų sultimis. Šio aliejaus vartojimas ryte padeda sutepti visą virškinimo sistemą, suaktyvinti medžiagų apykaitą ir išvalyti kepenis nuo toksinų. Tai turėtų būti itin aktualu tiems žmonėms, kurie kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Taip pat alyvuogių aliejus neleidžia formuotis akmenims tulžyje ir suaktyvina jos bei kasos veiklą. Šis aliejus padeda kovoti ir su svorio metimu, todėl jo rytinis vartojimas, gali padėti pasiekti jūsų norimus rezultatus.

Mitas ar ne, kad alyvuogių aliejus reguliuoja kraujospūdį?

Yra patvirtinta, jog alyvuogių aliejus mažina kraujo spaudimą. Sumažinus sočiųjų riebalų vartojimą, pacientams sumažėja net 50 procentų kraujo spaudimą mažinančių vaistų poreikis. Alyvuogių aliejus padeda ir tiems, kurie skundžiasi per dideliu kraujo krešėjimu. Šio aliejaus vartojimas palengvina širdies darbą, sumažina širdies priepuolių bei insultų tikimybę.

Labai svarbu, kad aliejus būtų šalto spaudimo, nes šiame dominuoja oleino rūgštis, kuri turi teigiamą poveikį genams, kurie apsaugo nuo onkologinių ligų tikimybės.

Kokį alyvuogių aliejaus kiekį reikėtų vartoti per dieną?

Minimali alyvuogių aliejaus dienos norma turėtų būti 2 šaukštai. Valgant sveiką subalansuotą maistą, svarbiausia yra ne kaloringumas, o jo maistinė vertė. Mitybos specialistai pataria, kad, jeigu valgote 70 procentų augalinio maisto ir 30 procentų gyvūninio, tuomet kiekvieno valgio metu galite laisvai suvartoti 1 šaukštą kokybiško alyvuogių aliejaus. Būtent jo pagalbos dėka jūsų organizmui bus lengviau įsisavinti visus daržovėse esančius vitaminus. Kokybiški riebalai organizme nevirsta riebalais, o tampa energija (mūsų kūno šiluma).

Kokia alyvuogių aliejaus nauda odai?

Vitaminas E pasižymi drėkinančiomis ir raminančio poveikio savybėmis. Alyvuogių aliejus yra didžiausias vitamino E šaltinis. Tinkamas vartojimas ir kiekis šio aliejaus organizme gali padėti pasiekti norimų rezultatų – spindinti ir sveika oda. Taip pat tai yra puikus variantas tiems, kurie nemėgsta išlaidauti prabangioms kosmetikos priemonėms. Tam alternatyva yra kokybiškas alyvuogių aliejus, kurio jums užteks ilgą laiką, o jo paskirtį galėsite panaudoti skirtingose sferose.

Alyvuogių ir kitų aliejaus rūšių ieškokite internetinėje parduotuvėje, adresu https://nosugar.lt/.

.

.

Užsakymo Nr. 211125

Rašyti komentarą