Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Skaidriau nebūna

Publikuota: 2021 liepos 02 Kategorija: Nuo'monės

Pamario žemės kronikos motyvais.

Šų metų balandžio 16 d. Saulius Stankevičius, buvęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, pasiūlė savivaldybės administracijai įsigyti leidinį „Šilutės krašto atvirukai“.
Lygiai po savaitės, balandžio 23 d., buvo pasirašyta viešojo pirkimo – pardavimo sutartis.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Praėjus daugiau nei dviem mėnesiams, tai yra šią savaitę, maždaug trečiadienį, viešojoje erdvėje buvo pasėta abejonių dėl šio pirkimo skaidrumo sėkla.
Savivaldybės tarybos konservatorius, Antikorupcijos komisijos (toliau – komisija) pirmininkas Žygimantas Kurlianskas netgi užsimojo įtraukti šį reikalą į artimiausio komisijos posėdžio darbotvarkę.
Savivaldybės administracija sureagavo kaip niekada greitai ir jau kitą dieną išplatino štai tokio turinio pranešimą:
„Atsakydami į viešojoje erdvėje kilusią diskusiją dėl Savivaldybę reprezentuojančio leidinio pirkimo, informuojame, kad Savivaldybės administracija reguliariai išleidžia Šilutės kraštą reprezentuojančius leidinius. Kadangi paskutinis fotoalbumas „Viliojantis Šilutės kraštas“ buvo išleistas 2017 m., Savivaldybės administracija numatė šiais metais įsigyti naują knygą apie Šilutę. Tokį leidinį pasiūlė šilutiškis Saulius Stankevičius, pristatydamas savo būsimos knygos maketą, kuris atitiko viešojo pirkimo techninėje specifikacijoje suformuluotus reikalavimus. Pirkimo vertė – 20 000 Eur, egzempliorių skaičius – 800 vnt. (vienos knygos kaina 25 Eur).“
Tą pačią dieną, tai yra vakar, tiksliau, ketvirtadienį, el. paštu kreipiausi į savivaldybės administraciją su prašymu informuoti, kada ir kaip buvo paskelbtas viešasis pirkimas tokiam leidiniui įsigyti.
Taip pat paprašiau atsiųsti tai patvirtinančio dokumento kopiją arba nuorodą, kaip jį rasti.
Šiandien sulaukiau štai tokio atsakymo:
„Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad apie pirkimą nebuvo skelbiama. Pirkimas buvo vykdomas neskelbiamos apklausos būdu vadovaujantis Mažos vertės pirkimų tvarkos aprašo 21.2.5 punktu. Pateikti pasiūlymą pirkimui buvo kviečiamas konkretus tiekėjas.“
Žodžiu, skaidriau ir būti negali.
Tiesa?

Šviesaus savaitgalio.

Be pykčio,
Orestas

P.S. O ką manote jūs?

1 skaitytojų komentaras
Nekeista 2021 liepos 13d., 05:5585.206.48.161

Nė kiek nekeista. Gaila mylimos Šilutės, kad jai tokius bespredielus reikia iškęsti ir senų diedų varkes atkentėti. Džiugu tik, kad jaunimas grįžta ir diedam neleidžia ramiai toliau varkių sukti.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą