Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Saugus ir smagus važinėjimas dviračiu: patarimai pradedantiesiems

Publikuota: 2021 birželio 17 Kategorija: Paslaugos, Reklama, Verslas

Dviračiai yra vienos iš tų transporto priemonių, kurias galima pritaikyti tiek trumpiems pasivažinėjimams iki parduotuvės ar parko, tiek ir ilgesnėms išvykoms bei žygiams. Būtent antruoju atveju reikia apgalvoti kur kas daugiau aspektų – jei anksčiau šią transporto priemonę naudodavote tik retkarčiais, o dabar nusprendėte šiai veiklai skirti daugiau dėmesio, pravartu prisiminti kelis esminius patarimus. Jie užtikrins, kad Jūsų pasivažinėjimai būtų ne tik smagūs, bet ir saugūs.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pasirinkite tinkamą dviratį

Tai – kone pats svarbiausias žingsnis, lemsiantis tolimesnį Jūsų kelionių komfortą. Jei neplanuojate tolimų ir sudėtingų maršrutų, rinkitės miesto dviratį, ruošdamiesi didesniems iššūkiams ir kelionėms bekele, pirmenybę teikite kalnų modeliams, o jeigu išvykas ketinate paįvairinti, pagalvokite apie hibridą. Pastaruoju metu populiarėja ir elektrinės transporto priemonės, kurios gali padėti Jums minti pedalus – platų jų pasirinkimą rasite čia: https://pigu.lt/lt/dviraciai/f/all/elektriniai.

Sureguliuokite jo sėdynę

Nors renkantis šias transporto priemones visuomet patariama atsižvelgti į tai, kaip pasirinkti dviratį pagal ūgį, kiekvienas modelis yra pritaikomas tam tikriems jų intervalams, tad sėdynę vis vien gali tekti pakoreguoti. Optimaliausias jos aukštis yra toks, kad sėdėdami ant dviračio, žemiausioje padėtyje esantį pedalą kulnu galite pasiekti nesulenkdami kojos – kitaip tariant, ji turėtų būti tiesi. Būtent taip sureguliavus sėdynę, net ir važiuojant ilgesnius maršrutus pavyks išvengti nugaros ir kelio skausmų bei galimų traumų.

Pasirūpinkite savo transporto priemone

Prieš ilgesnę išvyką turėtumėte patikrinti stabdžius, padangų slėgį ir įsitikinti, kad visi kiti mechanizmai veikia tinkamai. Dar geriau, jei su savimi pasiimtumėte ir dviračio pompą bei kelis pagrindinius remonto įrankius. Tokiems gaminiams neprireiks daug vietos, tačiau kelionės metu jausitės daug užtikrinčiau, jei žinosite, kad kilus nesklandumams, patys savarankiškai galėsite su jais susitvarkyti.

Nepersistenkite

Dažniausiai traumų neišvengiame tuomet, kai pervertiname savo jėgas, tad pirmųjų išvykų metu nereikėtų persistengti. Iš pradžių lengvai apšilkite, po to padidinkite tempą, o visas jėgas atiduokite paskutiniajai kelionės atkarpai. Atstumą taip pat reikėtų pasirinkti pagal savo fizinį pajėgumą – pradėję nuo trumpesnių kelionių, vėliau intervalus galėsite padidinti. Taip neprarasite motyvacijos ir išvengsite nebepakeliamo nuovargio.

Išnaudokite pavaras

Pavaros padės Jums lengviau įvažiuoti į stačius kalnus ir leis išvystyti didesnį greitį tiesiame, lygiame kelyje, tačiau prireiks šiek tiek praktikos, jog perprastumėte, kada kokią pavarą geriausia pasirinkti. Svarbiausia, kad pirmųjų kelionių metu prisimintumėte, kad jos iš viso egzistuoja ir nepabijotumėte šiek tiek paeksperimentuoti – tuomet daug greičiau įgusite tai daryti.

Nepamirškite pasirūpinti gėrimais ir užkandžiais

Jei kelionė truks ne ilgiau negu valandą, užteks pasirūpinti tik vandens atsargomis, tačiau jeigu ruošiatės važinėti ilgesnį laikotarpį, pravartu pasirūpinti ir lengvais užkandžiais. Juos rekomenduojama pradėti valgyti praėjus maždaug 45 minutėms po kelionės pradžios, o po to nedideliais keliais ką nors pakramsnoti maždaug kas pusvalandį. Taip išvengsite nuovargio, dirglumo, galvos skausmų ir kitų nemalonių reiškinių, galinčių sutrikdyti Jūsų kelionės patirtį.

Elkitės atsakingai

Savaime suprantama, kad kelyje turite elgtis saugiai, atsakingai ir paisyti kelių eismo taisyklių. Nepamirškite ir to, jog kartais klaidų gali padaryti ir automobilių vairuotojai ar netgi pėstieji, tad papildomas budrumas tokiose išvykose gėdos Jums tikrai nepadarys.

Atsižvelgę į šiuos patarimus ir iš anksto atlikę tam tikras užduotis, iš savo pusės padarysite viską, jog net ir ilgi pasivažinėjimai praeitų be didesnių nesklandumų. Dviračiai internetu yra parduodami Pigu.lt el. parduotuvėje – čia juos įsigysite palankia kaina.

.

.

Užsakymo Nr. 210617

Rašyti komentarą