Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vileikių užkardos pasieniečiai įdarbino naują katerį

Publikuota: 2021 balandžio 09 Kategorija: Pasienyje, Teisėtvarka

www.pasienis.lt nuotr.www.pasienis.lt nuotr.

Penktadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai pradeda eksploatuoti naują tarnybinį katerį „Ockelbo B21 CAB“. Juo šios rinktinės Vileikių užkardos pasieniečiai patruliuos Nemune, kuriuo eina siena su Rusija.

Naujas kateris bus naudojamas ES išorės sienos apsaugai užkertant kelią nelegaliai migracijai, kontrabandos gabenimui, taip pat kitiems darbams.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Naują plaukiojimo priemonę su papildoma įranga VSAT viešojo konkurso būdu įsigijo už 100 663 eurus iš UAB „Laivo sandėlis“. Tai yra biudžeto lėšos.

„Ockelbo B21 CAB“ yra 6,85 m ilgio, 2,23 m pločio, 0,38 m grimzlės, turi 200 arklio galių pakabinamą variklį „Mercury“. Dėl mažos grimzlės jis tinka ir sekliems vandenims.

Kateris aprūpintas modernia navigacine įranga, turi radarą, dugno matymo sistemą, autopilotą ir kt. Kateryje yra termokamera, kuria bus galima pastebėti objektus vandenyje plaukiant tamsiu paros metu, ji padės išvengti susidūrimų ar rasti ieškomus objektus.

Be to, sumontuota ir papildomos saugumo įrangos, kuri reikalinga pasienietiškoms funkcijoms vykdyti ir atitinka kitus specifinius patruliavimo pasienyje reikalavimus.

Dėl įdiegtos šildymo sistemos kateris pasieniečiams bus patogus patruliuoti ir blogomis oro sąlygomis.

Nauja plaukiojimo priemonė išvysto iki 75 km/h greitį, o ja gali plaukti 6 žmonės.

Pernai rugsėjį panašų naują katerį „Ockelbo B21 CAB“ naudoti pradėjo ir Nemunu einančią sieną kontroliuojantys VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų pasienio užkardos pareigūnai.

www.pasienis.lt inf.

Rašyti komentarą