Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Z. Balčytis kreipėsi į ministrą dėl išmokų už utilizuotas daržoves jų augintojams

Publikuota: 2021 vasario 24 Kategorija: Verslas, Žemės ūkis

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vasario 22 d. Seimo narys Zigmantas Balčytis raštu kreipėsi į Žemės ūkio ministrą, prašydamas, kad būtų ieškoma būdų, kaip tęsti daržovių augintojams svarbią laikinosios pagalbos priemonę.

2020 metais prasidėjusi ir tebesitęsianti pandemija Covid-19 skaudžiai palietė visus sektorius, tarp jų ir žemės ūkio – daržovių augintojus, kurie negalėdami realizuoti derliaus turėjo jį utilizuoti. Valstybė ŽUM ministro įsakymu skyrė laikinąją pagalbą, kuria pasinaudojo didžioji dalis daržovių augintojų, laiku suspėjusių užpildyti reikiamus dokumentus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Seimo narys sako, kad regionuose pasitaikė atvejų, kai daržovių augintojai nebuvo laiku ir tinkamai informuoti, todėl pavėlavo užpildyti minėtos pagalbos prašymus.

„Dėl laikinosios pagalbos daržovių augintojams“ Taisyklių 5 punkte rašoma, jog: „Pagalba skiriama už nuo 2020 m. kovo 25 d. iki liepos 15 d. nemokamai paskirstytus ar sunaikintus šviežiam vartojimui skirtus produktus: bulves, burokėlius, morkas, kopūstus (toliau – produktai).“. Tačiau yra atvejų, kai daržovių augintojai pernai dėl objektyvių priežasčių negalėjo pateikti dokumentų už minėtą laikotarpį. Pvz., prie paraiškos teikiamoje būtinoje pažymoje apie atliekų priėmimo–perdavimo faktą įrašyta data apima laikotarpį jau po liepos 15 d. Daržovių augintojų asociacijos teigimu, šis paramos būdas tikrai buvo reikalingas ir naudingas ūkininkams, todėl prašau ministerijos ieškoti galimybių pratęsti šią laikinąją pagalbos priemonę daržovių augintojams ir šiemet“, – sako Z. Balčytis.

Parlamentaras tikisi, kad ministerija ieškos lėšų šiai priemonei, ir leis įtraukti tuos daržovių augintojus, kurie pernai buvo netinkamai informuoti apie paraiškų rengimą ir todėl pavėlavo pateikti paraiškas.

.

.

Užsakymo Nr. 210224

Rašyti komentarą