Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Per pandemiją fiksuojama daugiau žemės drebėjimų

Publikuota: 2020 gruodžio 11 Kategorija: Nuo'monės

Visiškai rimtai.

Per pandemiją fiksuojama daugiau žemės drebėjimų, praneša Lietuvos geologijos tarnyba.
Paskui patikslina: per pandemiją geriau girdisi Žemės garsai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Anot geologų, priemonės, kurių pasaulyje buvo imtasi siekiant sumažinti COVID-19 pandemijos pasekmes keliems mėnesiams, sumažino ir žmogaus veiklą bei su tuo susijusių vibracijų generavimą ir, atitinkamai, su tuo susijusį seisminį triukšmą iki 50 procentų.

Seisminį triukšmą sukelia trys pagrindiniai faktoriai: okeanų bangavimas, nuolat kintantis atmosferos poveikis ir žmogaus veikla (pavyzdžiui, pramonė, transportas ir kitos veikos). Šis triukšmas yra nuolatos registruojamas seisminėse stotyse, tačiau daugeliu atveju jis būna gana silpnas, niekada nejaučiamas žmonių ir menkai trukdo registruoti seisminius virpesius atsklidusius nuo Žemės drebėjimų.

2020 metų seisminio triukšmo sumažėjimas yra pats reikšmingiausias ir ilgiausiai trukęs per visą seisminių instrumentinių stebėjimų istoriją. Šis ramus periodas suteikė unikalias galimybes registruoti:
silpnus seisminius virpesius generuotus labai silpnų Žemės drebėjimų, kuriuos galimai anksčiau užgoždavo „seisminis triukšmas“;
analizuoti žmogaus veiklos keliamo seisminio triukšmo parametrus, tai ateityje leis pritaikyti metodikas šio triukšmo eliminavimui ir geresniam silpnų gamtinių žemės virpesių registravimui.

Saugokite savo (ir mano) sveikatą.

Kaip visada…
Orestas

Rašyti komentarą