Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Baldų pramonės variklis užsikūrė – SBA baldų įmonės dirba visa jėga

Publikuota: 2020 gegužės 25 Kategorija: Gamyba, Verslas

SBA nuotr.SBA nuotr.

„Šilutės baldai“ ir „Germanika“ nepertraukiamai pradėjo dirbti praėjusią savaitę.

SBA grupei priklausančio baldų sektoriaus įmonės visiškai atnaujino veiklą ir nuo šiandien dirba visu pajėgumu. Kai kurių fabrikų veiklos apimtys jau pasiekė iki pandemijos buvusį lygį.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Visi penki mūsų baldų fabrikai Lietuvoje visa galia įjungė gamybos linijas ir dirbs nepertraukiamu režimu, visomis pamainomis. Kartu daugiau nei trys tūkstančiai SBA baldų sektoriaus darbuotojų grįžo iš prastovų. Gerėjant pandemijos rodikliams ir laisvėjant karantino režimams, eksporto rinkos Azijoje ir Europoje atsigauna, todėl aukščiausią pavarą jungiame pora savaičių anksčiau nei planavome. Pagal šiuo metu rinkoje stebimas nuotaikas viliamės, kad bent jau vasarą darbo nepritrūksime“, – teigia SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Į įprastą darbo ritmą nuo šiandien grįžo „Klaipėdos baldai“ bei „Visagino linija“. Šilutėje veikiantys „Šilutės baldai“ ir „Germanika“ nepertraukiamai pradėjo dirbti praėjusią savaitę, o minkštų baldų gamintojas „Kauno baldai“ gamybą atnaujino gegužės pradžioje.

Užpildžius sandėlius didžioji dalis SBA baldų sektoriaus įmonių gamybą buvo sustabdžiusios kovo pabaigoje ir į darbą grįždavo tik protarpiais. Pasak E. Valentinavičiaus, pastarieji du mėnesiai paveiks visų metų baldų sektoriaus rezultatus, tačiau antroji metų pusė prognozuojama nuosaikiai optimistinė. Situacija iš esmės priklausys nuo to, kaip toliau bus kontroliuojama pandemija, ar bus išvengta naujų protrūkių bei su tuo susijusių apribojimų. Ir ne tik Lietuvoje, kadangi net 95 proc. SBA baldų sektoriaus produkcijos keliauja į Europos, Amerikos ir Azijos rinkas.

Šiuo metu „SBA baldų kompanijos“ kontroliuojamose 4 korpusinių baldų gamyklose dauguma užsakymų beveik pasiekė 100 proc. iki pandemijos buvusio lygio, o kai kurių baldų šeimų gamyba jau viršija įprastinę. Minkštųjų baldų gamintojas „Kauno baldai“ dalinę paklausą produkcijai turėjo ir pačiame pandemijos įkarštyje, tačiau buvo nuspręsta sukaupus didesnį užsakymų kiekį į darbą grįžti ne puse kojos, o maksimalia apimtimi.

„Svarbiausias uždavinys – darbuotojų sveikata ir saugumas, todėl visose gamyklose įgyvendinome daugybę papildomų saugos priemonių. Siekiant apsaugoti darbuotojus visose įmonėse keliomis pakopomis tikriname atvykstančiųjų į darbą temperatūrą, visi darbuotojai dėvi apsaugines kaukes, dažnai dezinfekuojame patalpas, ribojame darbinius susirinkimus ir susibūrimus,“ – sako E. Valentinavičius.

Net ir karantino laikotarpį SBA įmonės išnaudoja inovacijų ir gamybą efektyvinančių priemonių diegimui – patys kuria, tobulina ir į gamybos linijas instaliuoja įrenginius. Balandį SBA Technologijų ir inovacijų parke Klaipėdos rajone pradėjo veikti „Innovo logistika“ valdomas logistikos centras, kuris baldų gamintojams padės efektyviau organizuoti tiekimo grandinę, kad produkcija greičiau pasiektų parduotuves visame pasaulyje. Šalia logistikos centro įsibėgėjo naujos SBA baldų ruošinių gamyklos statybos, kurią planuojama baigti dar šiais metais.

SBA baldų sektoriaus įmonių pardavimai pernai sudarė 319 mln. eurų.

SBA inf.

Rašyti komentarą