Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Planuojate įdarbinti saulę? Tuomet tai jums

Publikuota: 2020 balandžio 09 Kategorija: Paslaugos, Reklama, Verslas

Saulės jėgainė – pavėsinė. Kodėl ne?Saulės jėgainė – pavėsinė. Kodėl ne?

Vis daugiau šalies gyventojų gręžiasi į saulės energiją. Šilutės rajonas – jokia išimtis. Čia viena po kitos dygsta mažosios – iki 10 kW galios – saulės elektrinės.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Žengia į antrą etapą


A. Endzinas (dešinėje): gyventojai, kurie praėjusiais metais įsirengė 5 kW galios saulės jėgaines, šiemet dvigubai didina savo elektrinių galingumus.

Pastaruoju metu stebima nauja tendencija: gyventojai, kurie praėjusiais metais įsirengė 5 kW galios saulės jėgaines, šiemet dvigubai didina savo elektrinių galingumus. Metas tokiai plėtrai labai palankus, nes valstybė išmoka savo žadėtąją paramą už prieš metus įrengtas saulės jėgaines.

„Gyventojai, kurie praėjusiais metais įsirengė 5 kW galios saulės jėgaines ir buvo pateikę registracijos formas valstybės paramai gauti, šiemet sėkmingai žengia į antrą etapą, – sako, be kita ko, ir saulės jėgainių projektavimu bei statyba užsiimančios UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas Audrius Endzinas. – Jie didina savo elektrinių galingumus, nedidindami kaštų“.

Saulės jėgainė – pavėsinė. Kodėl ne?

Anot A. Endzino, laikas pagalvoti apie saulės įdarbinimą vis dar tinkamas, nes valstybė ir toliau žada kompensuoti dalį išlaidų. Naujas kvietimas pretenduoti į paramą saulės elektrinėms įrengti gali būti paskelbtas dar šiais metais.

Tačiau, kaip teigia UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas, naujo kvietimo nebūtina laukti, saulės elektrinę galima įsirengti jau dabar, o paraišką kompensacijai gauti pateikti vėliau.

Pasak A. Endzino, mažosios saulės elektrinės įrengimas užtrunka vos kelias dienas. Antra tiek (kartais daugiau) laiko atima dokumentų rengimas ir kiti formalumai.

Jėgainės gali būti įrengtos ant pastatų stogų arba ant žemės. Jos taip pat gali atlikti tvoros funkciją. Tačiau galimi ir kitokie inžineriniai sprendimai. Pavyzdžiui, sode pakelta nuo žemės (nuotraukose). Po tokia galima laisvai judėti: pjauti žolę, pastatyti staliuką ir naudoti kaip pavėsinę ir kt.

Jėgainę įrengti gali patys žmonės

Mažosios saulės elektrinės patrauklios dar ir tuo, kad jas sumontuoti gali patys žmonės.

„Dalis žmonių įsigyja reikalingas medžiagas ir patys įsirengia jėgaines. Mums lieka tik juos pakonsultuoti ir išspręsti kai kuriuos techninius reikalus“, – pasakojo A. Endzinas.

Atsiperka per 7 metus

UAB „Energetikos objektų statyba“ turi galimybę tiekti saulės elektrinių įrangą gamintojų kainomis. Tai galioja ir lietuviškiems produktams, ir atvežtiniams. Todėl ir investicijos į tokias jėgaines atsiperka greičiau – per 7 metus. „Grąža siekia net 15 proc. per metus, – teigia A. Endzinas. – Joks bankas nepasiūlys tokių palūkanų“. Vėliau jau skaičiuojamas pelnas.

UAB „Energetikos objektų statyba“ saulės energetikos srityje darbuojasi jau kone 10 metų. Bendrovės paslaugomis naudojasi ir fiziniai asmenys, ir ūkio subjektai Vakarų Lietuvoje.

.

Užsakymo Nr. 200408

Rašyti komentarą