Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

VE.lt: Išvydusios skriaudžiamą gyvūną, iškvietė policiją – pareigūnų reakcija pribloškė (video)

Publikuota: 2019 gegužės 02 Kategorija: Teisėtvarka

Stop kadras.Stop kadras.

Išvydusios šunį į vandenį aukštai, grubiai metančią agresyviai nusiteikusią ir galimai neblaivią moterį, Šilutėje veikiančių beglobių gyvūnų organizacijos „Šilutės beglobiai“ savanorės nedelsiant iškvietė policijos pareigūnus. Tačiau pareigūnų reakcija nustebino ne ką mažiau. Esą atvykę pareigūnai pamatė, kad šuo nėra sužalotas, todėl esą buvo įsitikinę – tai joks žiaurus elgesys su gyvūnu.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus vyresnioji specialistė Kristina Eskienė pateikė kiek kitokią įvykio versiją.

Ėmė grasinti

„Šilutės beglobių“ vadovė Rimutė Vismantienė pasakojo, kad trečiadienį šalia Šyšos upės pylimu Šilutėje vaikščiojusios merginos, išvydusios į vandenį metamą gyvūną, susisiekė ne tik su pareigūnais, tačiau ir su pačia organizacija, kurioje savanoriauja. Netrukus į vietą atvyko ir pati R. Vismantienė

„Buvo mažamečių. Visi asmenys buvo neblaivūs. Lakstė mažiausiai 4 gyvūnai. Vieną šunų štai taip tiesiog metė į vandenį. Tuo metu juos nufilmavo“, – apie socialiniame tinkle „Facebook“ plintantį šokiruojantį vaizdo įrašą pasakojo R. Vismantienė.

Agresyviai nusiteikę asmenys, pamatę, kad yra filmuojami, ėmė šaukti, keiktis ir grasinti. Tad policijos pareigūnai atvyko greitai.

„Prie jų niekas nepriartėjo, nes jie buvo itin agresyvūs“, – sakė R. Vismantienė, patikinusi, kad net policijos pareigūnai su kompanija bendravo 5-7 metrų atstumu.

R. Vismantienė stebėjosi ne tik tuo, kad video įrašą matę pareigūnai, jos žodžiais, vizualiai įvertinę šuns būklę nustatė, kad tai – ne žiaurus elgesys su gyvūnu.

„Nebuvo iškviestos ir vaiko teisės, nors buvo mažamečių vaikų, o visi asmenys buvo neblaivūs“, – pasakojo ji ir pabrėžė, kad asmenys prie policijos pareigūnų akių net ėmė garsinti susidorojimu su organizacijos atstovėmis, nuolat vartojo necenzūrinius žodžius.

Savininkė didžiuojasi savo elgesiu

R. Vismantienė teigė, kad tik vienas asmuo buvo patikrintas, ar jis yra apsvaigęs nuo alkoholio. Nors organizacijos vadovės teigimu, šunys turėjo būti prižiūrėti, nes neatrodė apleisti, ji vis tiek paprašė gyvūną perduoti jai, tačiau pareigūnai iniciatyvos, kad šuos atsidurtų saugiose rankose, nerodė. O kompanija po šio prašymo vėl ėmė svaidytis grasinimais.

„Tad liepėme jiems susirinkti daiktus, pasiimti gyvūnus ir keliauti namo. Jie ėmė draskytis: „Ką? Mes negalime čia būti, gerti?“

Policijos pareigūnai jiems pasakė, kad jie negali gerti viešoje vietoje. Stebėtojų buvo daugybė – žmonės karštą dieną vaikščiojo pylimu ir matė, kaip policija derasi su alkoholikais“, – situacijos absurdiškumu negalėjo atsistebėti „Šilutės beglobiai“ vadovė R. Vismantienė.

Ji pažymėjo, kad dėl nuolat skambėjusių grasinimų net sprendžia kreiptis į policiją. Taip pat ji teigė svarstanti, kad reikėtų atimti ir nesaugioje aplinkoje esančius gyvūnus, mat asmenys iki šiol nesuvokia, kad jų elgesys gali būti žalingas ir net draustinas.

Tiesa, policijos atstovai teigė, kad pati „Šilutės beglobiai“ vadovė įvykio vietoje nusprendė nepaimti gyvūno.

Po įvykio paviešinusi video įrašą, R. Vismantienė teigė sulaukusi gyvūno savininkės komentaro, kuriame ji žymėjo savo draugus ir girdamasi ragino pažiūrėti, kaip ji mėto šunį.

Policija aiškinasi

Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė teigė, kad pranešimas į bendrąjį pagalbos centrą apie minėtą įvykį gautas trečiadienį 14 val. 49 min.

„Visi kompanijoje buvę asmenys tvirtino, kad rudasis šuo į vandenį buvo įmestas, nes jį maudė. Šuns savininkė nurodė, kad jos draugas šunį išmuilino ir norėdamas jį išmaudyti įmetė į vandenį, šuo buvo su pavadėliu, kad jį būtų lengviau pagauti, nes jis mėgsta pabėgti. Šuns savininkės draugas (buvo neblaivus 1,19 prom. alkoholio) pasakodamas apie šuns maudymą pridūrė, kad šuo bijo vandens ir jis tokiomis maudynėmis nori šunį pripratinti prie vandens, nurodė, kad šunį metė tris kartus ir paskui jį pririšo prie krūmo šalia savo buvimo vietos. Jų pasakojimus patvirtino ir kiti įvykio vietoje buvę asmenys.

Į įvykio vietą buvo atvykusi VŠĮ Šilutės beglobiai darbuotoja, apžiūrėjusi šunį ir pakalbėjusi su jo savininke, bei jos draugu, nusprendė šuns nepaimti ir palikti šeimininkų globai.

Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, į vandenį mestas rudos spalvos, nedidelis šuniukas buvo už pavadėlio pririštas prie krūmo. Apžiūrėjus šunį per atstumą matėsi, kad šuo yra be išorinių sužalojimų, jis bėgiojo ir artinantis lojo“, – pasakojo ji.

Policijos atstovė patvirtino, kad dėl įvykio vis tik pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo.

Jonas Valaitis, VE.lt

1 skaitytojų komentaras
Mentelis 2019 gegužės 2d., 14:385.20.104.247

cia nepirmas atvejis kai policinikai-es tinkamai neatlieka savo pareigas.Daazniausiai kai buna nelygios jegos.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą