Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Melas gali uždirbti net teistumą

Publikuota: 2019 sausio 25 Kategorija: Atpildas, Teisėtvarka

www.silutesetazinios.lt asociatyvi nuotr.www.silutesetazinios.lt asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingų parodymų davimo. Iki šiol neteistai moteriai, galimai norėjusiai nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbėti savo sutuoktinį, dabar gresia teistumas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dar 2017 metų rugsėjo pabaigoje apsvaigęs nuo alkoholio vyras, policijos pareigūnų buvo rastas į pakelės griovį nuvažiavusiame automobilyje.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Įvykio vietoje matuokliu nustatytas 2,27 promilės girtumas, o kraujo mėginys parodė dar didesnę alkoholio koncentraciją – 2,75 promilės etilo alkoholio. Vyro atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį – Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Galimai nuo baudžiamosios atsakomybės norėjusi išgelbėti savo sutuoktinį, moteris apklausos metu teigė, kad automobilį iš tikrųjų vairavo ji. Moteris pasakojo, kad vėlų vakarą vairuodama automobilį su sutuoktiniu susikivirčijo. Kadangi šis labai rėkė, ji nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo į griovį. Supykusi ant vyro, ji neva laukais išėjo namo ir paliko jį vieną įvykio vietoje. Vėliau šį savo pasakojimą moteris dar kartą patvirtino papildomoje apklausoje.

„Liudytojai prieš apklausą visuomet yra supažindinami su teisių ir pareigų liudytojui išaiškinimo protokolu. Jame akcentuojama atsakomybė už melagingų parodymų davimą. Tačiau ne visi liudytojai supranta, kad melas turi pasekmes“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Maurius.

Nepatikėję šia moters versija, pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą vyro atžvilgiu dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio. Pernai metų spalį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuroro apeliacinį skundą, su prokuroru sutiko ir vyrą pripažino kaltu. Šio teismo sprendimo pagrindu prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nuteistojo žmonos galimo melagingų parodymų davimo.

Ikiteisminis tyrimas baigtas, o byla su kaltinamuoju aktu jau pasiekė Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus.

www.prokuraturos.lt inf.

3 skaitytojų komentarai
Anal-itikas 2019 sausio 25d., 12:2678.62.27.35
Sutuoktiniui neprivalu liudyti prieš savo sutuoktinį

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Bendras 2019 sausio 25d., 18:1084.15.185.40

Liudyti neprivalu,o prisiimti sutuoktinio padaryta nusikaltimą, rodyti melagingus parodymus, ir ne vieną kartą. Kas tai yra?

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

Tikrazmelaz 2019 sausio 28d., 19:125.20.107.167

čia ne tik gali, bet dabar ir privalo.
Užsidirbti už melagysčių rodymus.
Be abejo prisirodė ir taip pasirašė.
Tūla miestelėnė mat vyčio vyt prašė.
Vytis vijo privijo, prisivijęs apsirijo.
Tad teks tvarkoj teisingai atsirūgt.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą