Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Teismas: savavališkai medžius genėjusi įmonė privalo atlyginti padarytą žalą

Publikuota: 2018 gruodžio 07 Kategorija: Atpildas, Teisėtvarka

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs UAB „Atrastėja“ apeliacinį skundą, paliko galioti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų nepalankų sprendimą įmonei, kuri daugiau nei prieš dvejus metus Šilutėje savavališkai nupjovė ir nugenėjo medžius bei krūmus.

Už neteisėtais veiksmais padarytą žalą gamtai bendrovė privalės atlyginti daugiau kaip 2,6 tūkst. eurų dydžio žalą ir 5 procentus metinių palūkanų bei bylinėjimosi išlaidas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Medžius Šilutėje, Taikos gatvėje, įmonės darbuotojai nupjovė ir nugenėjo 2016 m. balandžio pradžioje. Medžiai augo valstybinės žemės valdoje mieste, todėl priskirtini saugotiniems medžiams. Nustatyta, kad UAB „Atrastėja“ direktorius neteisėtais veiksmais neteisėtai organizavo želdinių genėjimo ir kirtimo darbus, neturėdamas Šilutės rajono savivaldybės leidimo, ir taip pažeidė įstatymą. Byloje kilo ginčas dėl padarytos žalos gamtai atlyginimo. Įmonės vadovas su ieškiniu sutiko iš dalies, pripažindamas faktą, kad medžius nugenėjo, tačiau ginčijo žalos atlyginimo dydį, prašė jį sumažinti ir mokėjimą išdėstyti dalimis.

„Teisėjų kolegija pripažino, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai konstatavo, kad medžiai nukirsti ir nugenėti neteisėtai. Ginčo atveju atsižvelgus į tai, kad įmonė neteikė teismams finansinių duomenų, realiai patvirtinančių jos finansinę padėtį, o teikė tik jų fragmentus, rodančias iš dalies prastus įmonės veiklos rezultatus, nustačius, kad įmonės finansinė situacija yra stabili, išanalizavus įmonės tyčinių veiksmų pažeidimų pobūdį ir įvertinus, kad UAB „Atrastėja“ iki šiol nėra dėjusi jokių pastangų sumokėti bent dalį priteisto turtinės žalos atlyginimo, spręstina, kad skundas dėl baudos sumažinimo ir jos išdėstymo nėra pagrįstas,“ – nurodoma apygardos teismo nutartyje.

Atsižvelgdama į šiuos motyvus, teisėjų kolegija nustatė, kad atsakovės apeliacinio skundo argumentai nesudaro pagrindo pripažinti, jog šią bylą nagrinėjęs pirmosios instancijos teismas pažeidė materialiosios ir procesinės teisės normas, nukrypo nuo teisės aiškinimo ir taikymo praktikos. Todėl Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų sprendimas paliktas nepakeistas.

klat.teismas.lt inf.

5 skaitytojų komentarai
Kazys 2018 gruodžio 7d., 13:5384.15.189.113
na va ciakistas tikras zaliosios gamtos myletojas, tikrasis kovotojas uz istatymu laikymasi

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 3

Atsakyti

Ot 2018 gruodžio 7d., 14:085.20.119.65

ožiai ! Žmonės dirba ,stengiasi , rizikuoja ,o čia jums dovanėlė kalėdine už 3000 ar daugiau euru. Kam blogai kad atsirado nauja ,didelėm vitrinom parduotuvė miesto centre.
Jiems dar turėtu savivaldybė sumokėti už tai kad jie sutvarkė tą pastatą, o tai turėtume namą- vaiduoklį : vienžo nėra žodžių .
Rimai eik į merus !
Nera tvarkos Siluteje , vien pažiūrėjus kaip gatves tvarko verkti norisi .

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 18

Atsakyti

algimantas 2018 gruodžio 7d., 16:4284.15.178.115

Rimas aršiai kritikavo valdžiažmogius , tad jam ir atsilygino . O šiaip -tai Naumiestyje pastoviai taip seniunija genėja medžius -ir nieko

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 8

Atsakyti

P.S........ 2018 gruodžio 8d., 11:0578.60.133.157
Rimai, toks moliūgų ir žvakučių “dizaineris” Petravičius, vasaros viduryje genejo Žalgirio g. augančius medžius ir už šią savivalę gavo berods tik 150 e. bauda !!! Seniūnija žino daugiau info……

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

PrieSiusiuko 2018 gruodžio 8d., 16:415.20.107.167

Rimtai, tokiam, kurio vardo minėti negalima, už genėjimą nei vasaros pradžioje, nei įpusėjus
už talką nei Gluosnių, nei Dariaus ir Girėno, Lietuvininkų, P. Jakšto, Kęstučio, Nemuno , Melioratorių, Laisvės, Gudobelių alėjose na ir jau Jūsų paminėtoje Žalgirio seniūnija neskolinga.
Be, Jums berodydama, matyt bus apsirikus. Anot Dainos Seniūnas žino viską. Galite žinoti
ir Jūs, tik reikia norėti ir nesidrovėti pasikreipti: raimondas.steponkus@silute.lt, arba gyvai:
Lietuvininkų, berods 19, berods antram aukšte, palipus laiptais į dešinę, gale koridoriaus vėl
(tik nenusukite į kairę), pakliūsite, kur jums nereikia. Tik, susimyldamas, nepavėluokite…
, žinote socialinių vis dar trūksta.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą