Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Arūnas Pupšys. Ar Šilutės krepšinio komanda vis dar gali virpinti sirgalių širdis?

Publikuota: 2016 balandžio 27 Kategorija: Nuo'monės

Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasiekė finišo tiesiąją. Krepšinio aistros beveik šešis mėnesius netilo Šilutės sporto komplekso salėje, kur sirgaliai palaikė savo miesto komandą. NKL reitingų lentelėje mūsiškiai liko 11-oje vietoje. Kodėl Šilutės komanda, kuri beveik prieš du dešimtmečius buvo Lietuvos krepšinios lygos (LKL) favorite, šiandien tenkinasi tik antra NKL reitingų lentelės puse?

Dar visai neseniai Šilutės miestas buvo krepšinio talentų augimo centras – čia žaidė tokie krepšininkai kaip M. Timinskas, M. Petravičius, K. Kemzūra. Su Šilutės komandos marškinėliais užaugo ne vienas miesto vaikinas. Žmonės galėjo didžiuotis savo krepšinio komanda ir mėgautis aršiomis rungtynėmis, kuriose mūsiškiai sugebėdavo taškas į tašką kovoti net prieš stipriausias lygos komandas.

Deja, šiandien situacija yra visai kitokia. Šių metų komandoje buvo 12 žaidėjų, iš kurių tik 4 Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai. Pasižiūrėjus į statistiką pamatysime, kad tokios pavardės kaip G. Galinausko, T. Ulevičiaus, A. Grygelio, L. Stonkaus beveik nefigūravo, nors šių vaikinų komanda, Jaunimo U19 (gim. 1997 m.) Lietuvos krepšinio čempionate „Olimpinė taurė“ pirmą kartą per Šilutės sporto mokyklos istoriją buvo viena iš stipriausių ir užėmė II vietą.

Pažvelkime į Klaipėdos “Nafta-Uni-Akvaservis” komandą. Šioje komandoje vyraujant Klaipėdos Vlado Knašiaus mokyklos auklėtiniams, NKL buvo pasiekta daug geresnių rezultatų negu pasiekė Šilutės komanda, kurioje žaidė profesionalai – užimta 8 vieta. Kauno “Žalgiris-2″ komanda, kurios didesnė dalis žaidėjų buvo taip pat sudaryta iš 1997- 1998 metais gimusių vaikinų, sugebėjo pasipriešinti ne vienai komandai ir patekti į geriausiųjų ketvertą. Galima daryti išvadą, kad Šilutės krepšinio komanda, turėdama savo užaugintą stiprų jaunimą ir biudžetą, kurio dydis lenkė ne vieną provincijos miestą, nesugebėjo išnaudoti savųjų talentų ir galimybių. Įdomu, kas lėmė tokius rezultatus? Ar tai trenerio kompetencijos trūkumas, nepasitikėjimas jaunimu ir nesugebėjimas valdyti komandos? O gal tai krepšinio komandos vadovų sprendimai, kuriais vietoj to, kad leistų žaisti ir įgyti žaidybinės patirties kraštiečiams, leista žaisti žaidėjams iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie nepasižymėjo efektyviu žaidimu? Mano nuomone, legionieriai Šilutės komandoje tik užėmė jaunųjų šilutiškių vietas, kurie galėjo ne tik rodyti geresnius rezultatus, bet ir džiuginti sirgalius bei vietinius žiūrovus.

Sutinku, kad Šilutėje nėra labai geros sporto bazės, tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad žmonės, kurie dirba ugdymo sistemoje turi ugdyti jaunąją kartą. O tai galima padaryti tik suteikiant šansą įgyti patirties ir parodyti savo talentą.

Per visus nepriklausomybės metus dar nėra buvę tokio gausaus Šilutės krepšinio komandos sporto štabo, koks yra dabar – jį sudaro beveik pusė krepšinio komandos – 5 asmenys. Tačiau atrodo, kad net ir tai neveda mūsų arčiau bendro tikslo – turėti pajėgesnę krepšinio komandą, kuri sugebėtų lygiomis jėgomis kovoti prieš kitas lygos komandas. Gaila, kad naują NKL sezoną teks pradėti tik su 17% likusio biudžeto ir tai vėlgi yra neatsakingo darbo pasekmė.

Manau, kad jau laikas atsižvelgti ne į pavienių asmenų interesus, o į mūsų visų – kraštiečių lūkesčius. Leiskime tobulėti savo jaunimui – įgyti žaidybinės patirties krepšinio aikštelėje, kurioje jie galėtų grumtis su profesionalais. Juk Nacionalinė krepšinio lyga ir yra tam, kad žaistų šilutiškiai ir garsintų mūsų vardą. Galų gale neturime ko prarasti – vargu, ar galėtume atsidurti dar žemesnėje pozicijoje nei esame dabar. Manau, kad toks sprendimas kaip tik įneštų į Šilutės komandą daugiau energijos ir jaunatviško entuziazmo, kuris vestų į pergales ir didesnį sirgalių palaikymą. Aš, Šilutės rajono sporto tarybos pirmininkas, savo ruožtu sieksiu, kad toks sprendimas būtų priimtas. Šilutės komanda privalo ir gali atsitiesti ir vėl virpinti mūsų sirgalių širdis.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys

.

.

Užsakymo Nr. 160427