Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

VE.lt: po milijono eurų išlaidų – nykūs vaizdai Šilutėje

Publikuota: 2018 rugsėjo 18 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

J. Valaičio, VE.lt, nuotr.J. Valaičio, VE.lt, nuotr.

1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio ir vietinių gyventojų „Černobyliu” vadinamo sporto komplekso projekto rengimą. Vieta pamėgta atokiau pasislėpti mėgstančio jaunimo. Tačiau jaunuoliai vis dar vaikšto po griuvėsius – nors daugybę pinigų kainavęs sporto rūmų atnaujinimo projektas jau yra, šiuos pastatus glemžiasi laikas, rašo Jonas Valaitis str. „Po milijono eurų išlaidų – nykūs vaizdai Šilutėje“ portale VE.lt

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

J. Valaičio, VE.lt, nuotr.

J. Valaičio, VE.lt, nuotr.

Techninio projekto rengimui iš valstybės investicijų atseikėta 101 367 eurų, o iš savivaldybės biudžeto – 1 045 633 eurų. Tokius duomenis pateikė Kūno kultūros ir sporto departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Galnaitytė (Šilutės savivaldybės administracija savo ruožtu tvirtina, kad šiuose skaičiuose įsivėlė klaida – „Šilutės ETA Žinios“ pastaba).

Lankosi jaunimas

Kol valdininkai skaičiuoja pinigus, ve.lt nutarė apsilankyti Šilutės rajono savivaldybei priklausančiuose pastatuose, kuriems išleista jau daugiau nei 1 mln. eurų. Ir štai – įžengus į vidų, pasitinka mirtina tyla, bet ji – apgaulinga. Netrukus pasigirsta bildesiai, o tada per pastato sienose esančius plyšius pavyksta pamatyti iš čia išeinantį paauglį.

Ant sienų – gausybė piešinių ir užrašų, kurie tik dar kartą patvirtina, jog žmonės čia tikrai lankosi. Vos atvykus, aplink kompleksą jau šmėžuoja vienas kitas atsitiktinis paklydėlis, tačiau po gero pusvalandžio pastato širdyje tenka prasilenkti su 7-10 smalsių paauglių būriu, nusprendusių taip pat apžiūrėti apleistą komplekso vidų.

Bene didžiausia pastate esanti patalpa – milžiniška sporto salė. Jos lubos – juodos, nuklotos smalkėmis.

Apie tai, kad pastate yra kilęs gaisras, papasakojo jaunas šilutiškis Adomas, nusprendęs aprodyti kompleksą.

Vaikinas kalbėjo, kad pastatas apleistas jau itin seniai, o kada jis gali būti prikeltas naujam gyvenimui – nežinia.

Vietinėje spaudoje ne kartą pasirodė informacija apie Šilutės rajono savivaldybės planus Rusnės gatvėje, prieš miesto ligoninę esantį kompleksą atnaujinti, tačiau šie pažadai, jau kainavę solidžią pinigų sumą mokesčių mokėtojams, bent kol kas – neištesėti.

Pristatytas planas

Apleisto sporto centro komplekse seniau būdavo rengiamos krepšinio varžybos, bokso turnyrai.

2015-aisiais galiausiai buvo pristatytas planas, pagal kurį turėjo būti atnaujinti jau antrą dešimtmetį iš mirties taško nepajudinti apleisti pastatai.

Architektūrinį projektą pasiūlė įmonė „Tiksli forma“. Pagal jį, pirmame aukšte turėjo būti įrengti 25 metrų ilgio baseinas, pirčių kompleksas, pirtys, vonios, salės ir poilsio kambariai.

Antrame aukšte suprojektuota SPA zona su masažo ir kineziterapijos patalpomis bei druskų kambarys, kitos poilsio ir sporto zonos.

Pagal projektą numatyta, kad kompleksas vienu metu galėtų aptarnauti iki 150 lankytojų.

Pažadai – vėjais?

„Departamentas 2018 m. birželio 1 d. raštu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai pateikė Sporto srities investicijų projektų atrankos kriterijų ir jų reikšmių projektą.

Departamento investicijų projektų atrankos komisija, gavusi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintus Sporto srities investicijų projektų atrankos kriterijus, įvertins investicijų projektą „Šilutės m. daugiafunkcinio sporto komplekso, Rusnės g. 10A statyba“ “, – teigė Dalia Galnaitytė.

Paklausta, ar kompleksą tikrai vis dar ketinama renovuoti, D.Galnaitytė atsakė, kad į 2019 – 2021 metų Valstybės investicijų programą kol kas įtraukti tik pradėti įgyvendinti investiciniai projektai.

Tad nejaugi jau daugiau nei milijoną eurų kainavęs projektas gali pražūti šuniui ant uodegos?

„Savivaldybė planuoja atlikti Šilutės miesto daugiafunkcinio sporto komplekso, esančio Rusnės g. 10 A, Šilutės m., rekonstravimo darbus. Esame kreipęsi į Sporto ir kūno kultūros departamentą dėl įtraukimo į 2019-2021 metų Valstybės investicijų programą. Planuojama rekonstrukcijos vertė yra 5,8 mln. eurų, iš kurių 2 mln. eurų skirtų Šilutės rajono savivaldybė. Šiuo metu rengiamasi atlikti rangos darbų pirkimo konkursą”, – informavo Šilutės rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas.

Savivaldybė: įsivėlė klaida

Publikacijoje minima techninio projekto rengimui skirta pinigų suma tiesiog pribloškianti.
Ar gali būti taip, kad Šilutės rajono savivaldybė tam skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų?
„Šilutės ETA Žinios” susisiekė su savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriumi ir paprašė informuoti, kiek pinigų iš rajono biudžeto skirta minėto techninio projekto rengimui.
Netrukus sulaukėme atsakymo: „Techninio projekto rengimui iš savivaldybės biudžeto skirta 104 563 Eur.”

2 skaitytojų komentarai
Tikrasis vietinis 2018 rugsėjo 18d., 16:2378.61.51.104
Na iki kokio lygio ziniasklaida nusirito, skambi antraste su visiskai fake news…. cia kaip sakant zemiau dumblo…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Tikrąjam merui 2018 rugsėjo 18d., 17:535.20.107.167

informacija susifakino susiporinus trioškei, surujojusiai ritantis, kaip sakant įsiplieskus
rinkmenos hormoninei audrai, veikiai prisiveizdėsim visom juslėm dar ne tokių perdėjimų.
Skambalai antraštėje nė pri ko, skanaukime aukščiausio lygio dumblą Šilkavoj per savaitę.
Dar neištikus meropauzei, būsime pakviesti (o gal jau), gėrėsimes eiliniu elnių baubesiu…
Čia, galimai, cocoshanelsklaidos nuo lūpdažio nepasirodys mažai. Jau alėjoj užkasti katilai.
Kad tik neištiktų dabar gėrybinė hiperplazija…
;-(/*

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 7

Atsakyti

Rašyti komentarą