Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Švėkšnos krašte gimsta nauja tradicija

Publikuota: 2018 rugpjūčio 13 Kategorija: Aktualijos, Rajone

J. Girksio, www.sveksnosnaujienos.lt, nuotr.J. Girksio, www.sveksnosnaujienos.lt, nuotr.

Inkakliuose suskambėjo liaudiškos muzikos kapelų garsai.

Gali būti, kad Švėkšnos krašte gimė dar viena tradicija – liaudiškos muzikos kapelų šventė. Šį kartą pasistengė inkakliškiai, tiksliau, kapela „Ašvelė” ir jos vadovė Virginija Rukšnaitienė. Moteris, paraginta susirinkusių žiūrovų, pažadėjo, kad šventė, pavadinta „Suskambėkim”, vyks ir kitais metais.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šeštadienio popietę į senąją ir kiek primirštą Inkaklių kultūros namų salę rinkosi liaudiškos muzikos dozės ir linksmų lietuviškų ritmų išsiilgę žiūrovai. Susirinkusiųjų susidomėjimą sukėlė ne tik atvykusios pamuzikuoti kapelos, bet ir vietinių moterų rankdarbių paroda.

Muzikos puokštę padovanoti atvyko penki kolektyvai: Telšių raj. Rainių kaimo kapela „Svaja” (vad. Janina Fabijonavičienė), :Kamana” iš Sartininkų (vad. Zigmas Jašinskas), Gargždų „Sodo bernai” (vad. Alfonsas Rauktys), Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė” (vad. Kazimieras Budrys) ir „Vaivorykštė” iš Natkiškių (vad. Valdas Armonas). Žinoma, savo muzikinę dovaną buvo paruošusi ir inkakliškių „Ašvelė”.

Belaukiant visų svečių, laikas susirinkusiems neprailgo. Čia pat buvo galima apžiūrėti vietinių moterų rankdarbių parodą, pakalbinti pačias autores ir įsigyti jų darbus. Parodoje buvo eksponuojami D. Nausėdienės dekupažo dirbiniai, R. Pakutinksienės veltiniai ir sodai, R. Žiogaitės tapyba ir skulptūrėlės, V. Rukšnaitienės karpiniai ir kvilingo darbai.

Aktyvieji inkakliškiai buvo labiau žinomi kaip folkloro ansamblis „Dainoriai”, tačiau, kaip patys teigė, kad nenusentų ir anūkams patiktų, nusprendė suburti kapelą „Ašvelė”. O pradėję koncertuoti, daug kur sutiko bendraminčių draugų, kuriems rūpėjo populiarinti liaudišką muziką. Tuomet ir nusprendė sukviesti savo naujuosius draugus pas save, į kapelų šventę „Suskambėkim”. „Ne, ne pinigų, o gerų draugų reikia turėti, norint surengti tokią šventę”,- sakė „Ašvelės“ vadovė V. Rukšnaitienė.

www.sveksnosnaujienos.lt inf.

Rašyti komentarą