Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Rusnė varžosi dėl geriausios seniūnijos vardo

Publikuota: 2018 liepos 25 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

www.youtube.com stop kadras.www.youtube.com stop kadras.

32 seniūnijos varžysis dėl geriausiųjų vardo Nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finale.

Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą konkursą inicijavo Kultūros ministerija, siekdama skatinti bendruomeniškumą, stiprinti vietos savivaldą.

Iš viso konkurse buvo sulaukta per 60 paraiškų, kuriuose konkurso dalyviai pristatė per pastaruosius penkerius metus nuveiktus darbus, padėjusius suvienyti bendruomenę, įtraukti jos gyventojus į įvairias veiklas ir atnešusius lauktų pokyčių seniūnijos gyvenime.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Konkurso dalyviai teikė paraiškas keturiose nominacijose: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui”, „Už tautinės savimonės puoselėjimą”, „Už kūrybiškumo ugdymą”, „Už saugią Lietuvą”.

Rusnė dėl geriausios seniūnijos vardo varžosi kategorijoje „Už kūrybiškumo ugdymą”.

Konkursui pateikti projektai atskleidžia, kaip bendromis pastangomis buvo gerinama gyvenamoji aplinka, saugomas tradicinis kraštovaizdis, tvarkomi kultūros paveldo objektai. Nemažai projektų susiję su vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymu bei įvairių užimtumo veiklų organizavimu. Seniūnijos nemažai dėmesio skyrė ir saugios kaimynystės iniciatyvų skatinimui, socialinės atskirties grupių įtraukimui į bendruomenės veiklas. Dalis konkurso dalyvių pristatė ilgus metus puoselėjamas krašto istorijos, kultūros ir tautinio paveldo iniciatyvas, gimtosios kalbos, tarmių išsaugojimo tradicijas.

Trečiame baigiamajame konkurso etape komisija aplankys atrinktus 32 nominantus ir išrinks geriausias seniūnijas kiekvienoje nominacijoje. Nugalėtojai bus paskelbti gruodžio mėnesį.

Visą konkurso finalininkų sąrašą rasite čia: http://lrkm.lrv.lt/uploads/lrkm…

5 skaitytojų komentarai
stasys 2018 liepos 25d., 16:1578.63.41.124
Jūs verti geriausio įvertinimo,buvote ir esate pavyzdys pilietiškumo ir bendruomeniškumo visiems Lietuvos žmonėms.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 9

Atsakyti

Antanas 2018 liepos 26d., 19:1484.15.190.6
Rusnė labai atsigavo. Bus dar geriau…estakada, dviračių takas, tik, gal, reikėtų koncentruotis į senojo paveldo išsaugojimą ir atkūrimą, o ne kažkokių banalybių prikaišioti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 0

Atsakyti

Geriau A nepasakysi: 2018 liepos 27d., 12:005.20.107.167

nereikia mumiem tumeropersen geriausių bananų – blindėmis žydint ant Griniaus kalno karklai tesiūbuo, vingy Pakalnės teliūliuo vanduo.
Nėr ko čia varžytis, pasibūkim prie Gamtos tikri natūralūs.
Gal, tik ką Potvyniui pasitraukus, dar kiek ankstoka viesulu Perkūno šauktis.
A.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

Naujieji dainų nuo talšos padavimai ir sekmės. 2018 liepos 30d., 06:505.20.107.167

Mažžemės krašte kur vanduo kuria, žmogus galėjo čia jį pakurstyti ir užkurti, dabar sapienis keršto sukursukurnukurstyt ir nukurti į žemęNiko….
Potvynis, kaip vargeta be degtukų iš Didžemės per Laukžemę atėjęs Užkuraitis, kaip ir lauk tas kaip ir bute giminaitis laikomas iki penktadienio, pusgalvis pagedęs be realizacijos, vėliau teprasmenga šaktarpy, te su vėgėlėmis dugnu ant Krokos eina ir su Estera Iste lyg Ryto nuo Aisčių su Nube-Nabyra, daugiau nebpareina.
Šišionė Neringos puskė Kuzena, matyt vėlei čia be Sovsėmėlio racijos neapsieita, nudrengta visai Polderin į glėbę žemiau Baltijos, puolė krokt, tarsi nuo Didžemės Aukštadvario kranto duobėn vėlei vienuolė būt dabar Paskenduolė.
Dainavos Lukas- laikas negrįžt. Sustojo Laikas kapsulėj kapsėti, o kur gi, kur gi, kur gi tą akmenuką –neštą ne pamestą, nešiotą, jau išnešiotą ir pagaliu apnešiotą (ne Puntukas alia ir ne pirmokas Mokas, bus kokie 4 kg. Nesantaikos) dėti. Gal vis dar čia užklystančius Didžemės pesimistus rugštele paslėgti, ar bendrai dabar palei seniūnijos nugalėtojos galijūną pasėti, ar dviračio lenciūgui įkalt sukalt ir perkalt, kad nebenugyliuotų kurtai, pasidėti.
Pasėdėti, kol geresni, ne kitokie, o tokie nuo Indo žmonės vėlei įpūs ne mažmožį alia Salos Aukurą -aurą, Godo eure lig ausų nesimurdys, likimas lems ne Šaktarpį, tarpušakį Mamonos.
Ką gis, regis tai regis, dar teks pasėdėt čia po Klevu dar pavasary, vasaroj, rudeny, ir vėl žiemą saulėtą su Lieta ant Kranto Pakalnos verčiau vairo plunksnos, nei ant dabartės Ąžuolo 1500 mirusių ienų padėtam…

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Perdavimai persekmių 2018 liepos 30d., 07:155.20.107.167

Rašyti komentarą