Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ministerija daužo Šilutės valdžios viltis

Publikuota: 2011 vasario 17 Kategorija: Aktualijos

Susisiekimo ministerija nesiruošia skirti daugiau pinigų estakados potvynio apsemiamame kelyje iš Šilutės į Rusnę projektui parengti. (Edvardo Jurjono nuotr.)Susisiekimo ministerija nesiruošia skirti daugiau pinigų estakados potvynio apsemiamame kelyje iš Šilutės į Rusnę projektui parengti. (Edvardo Jurjono nuotr.)

LR Susisiekimo ministerija nesiruošia skirti daugiau pinigų estakados krašto kelyje iš Šilutės į Rusnę projektui užbaigti, kol teismuose nebus priimtas galutinis sprendimas dėl estakados projektavimo sutarties su UAB “Tiltų ekspertų centras” teisėtumo.

800 tūkst. litų vertės estakados projektavimo sutartis tarp Šilutės r. savivaldybės administracijos ir UAB “Tiltų ekspertų centras” buvo pasirašyta 2009 metų spalio 30 d. Tačiau praeitų metų balandį projektavimo darbai buvo sustabdyti Klaipėdos apygardos teismo sprendimu, kai į jį su civiliniu ieškiniu kreipėsi Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Susipažinusi su Viešųjų pirkimų tarnybos išvadomis bei išnagrinėjusi kitą papildomą medžiagą, prokuratūra nustatė, kad Šilutės r. savivaldybės administracija, vykdydama viešąjį pirkimą kelio Šilutė – Rusnė estakados projektui parengti, nusižengė kelių Viešųjų pirkimų įstatymo straipsnių nuostatoms: parinko netinkamą (neskelbiamų derybų) pirkimo būdą, netinkamai įvertino kai kurių pirkimo dalyvių nustatytus kvalifikacijos reikalavimų kriterijus, padarė kitokių pažeidimų.

Todėl prokurorai prašė teismo, kad kai kuriuos šio viešojo pirkimo komisijos sprendimus ir pačią projektavimo sutartį pripažintų negaliojančiais, o UAB “Tiltų ekspertų centras” įpareigotų grąžinti savivaldybei už projekto rengimą jau sumokėtus 250 tūkst. litų.

Nepaisant to, kad estakados projektavimo darbai sustabdyti, šių metų sausį Šilutės r. savivaldybė raštu kreipėsi į Susisiekimo ministeriją su prašymu skirti daugiau pinigų estakados projektui parengti. Tačiau ministerija šį prašymą atmetė.

Anot viceministro Rimvydo Vaštako, dėl galimybių skirti pinigų estakados projektui užbaigti bus galima svarstyti tik po to, kai teismuose bus priimtas galutinis sprendimas dėl Šilutės r. savivaldybės viešojo pirkimo komisijos sprendimų ir estakados projektavimo sutarties su UAB “Tiltų ekspertų centras” teisėtumo.

6 skaitytojų komentarai
keiciasi 2011 vasario 17d., 16:0978.61.24.50
keičiasi situacija Lietuvoje. Galima pastebėti juridinės valstybės požymių, kada paisoma įstatymų ir neužtenka valdininkų nuomonės, kad taip geriau

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 3

Atsakyti

3 nekalti klausimai 2011 vasario 17d., 16:2078.61.57.176
1. Į kieno kišenę byra estakados pinigėliai?
2. Kiek vaikų susirgo ir kokius nuostolius patyrė gyventojai dėl netikusio kilnojimo per užlietą ruožą ir ,,ledo kelio” ignoravimą.
3. Kiek ilgai tokią nesamonę galima tverti, arba : ar suteikti ,,sidabrinės nendrės” premiją rajono vadovams už krašto garsinimą?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 3

Atsakyti

šilutiškis 2011 vasario 17d., 19:5278.61.50.150
Ar žinot,koks yra “otkatas” valdžiai nuo tokios statybos – 10 procentų nuo statybos vertės. Štai kodėl ir norima statyti estakadą ne už kelis milijonus litų, o 50 ar 6o milijonų. Jei, anot “svarščiko” nesu “tūpas”, tai paskaičiuok , kiek to “otkato” nubyrės nuo kelių ir nuo kleliasdešimt milijonų litų. Jei ir po rinkimų Laužikas su Pozingiu liks valdžioje, estakados darbai tikrai nepajudės, prisidirbo jie su tais projektavimo konkurasis, kad net prokuratūra, teismai įsikišo. O paskui bus Seimo rinkimai ir Masiulio ministro tikriausiai nebeliks. Vėl bus stop estakadai ir tai viskas kartosis be galo. Rusniškiai, ar jums dar neatsibodo vargti po tuos ledus? Ar turit galvas? Negi nesuprantant, kad Laužikas niekada nebus suinteresuotas, kad ta estakada būtų? Jis su Pozingiu žlugdys visas iniciatyvas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 3

Atsakyti

šilutiškis 2011 vasario 17d., 19:5578.61.50.150
Kol valdžioje bus Laužikas su Pozingiu, tos estakados nematysim. Ne rusniškių vargai jiems rūpi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 3

Atsakyti

Aurelija 2011 vasario 18d., 06:4988.119.4.170

Noriu taip pat priminti, kad iki Laužiko ir Pozingio, buvusi valdžia estakados taip pat nepastatė.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Snaiperis 2011 vasario 18d., 01:1378.61.11.54

Komentarai taiklūs. Už geros savaitės išrinkim naujus ,,Taikinius”.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą