Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žvejams: laikinai pamirškite karšius, bet jūsų jau laukia lydekos

Publikuota: 2018 balandžio 20 Kategorija: Gyvenimas, Laisvalaikis

www.am.lt nuotr.www.am.lt nuotr.

Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose draudžiama žvejoti karšius. Tačiau nuo balandžio 21-osios jau galima žvejoti lydekas.

Nuo šeštadienio, balandžio 21-osios, bus leidžiama ne tik jų žvejyba, bet ir žūklės būdas, kai masalui naudojama gyva žuvelė. Aplinkosaugininkai primena, kad per vieną žvejybą galima paimti ne daugiau kaip tris lydekas ir jos negali būti mažesnės negu 45 cm.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose draudžiama žvejoti karšius. Čia sugautus karšius reikia nedelsiant paleisti atgal į vandenį.

Žuvys, suleistos į tinklelį sugautam laimikiui laikyti, nesvarbu, ar jos gyvybingos, ar ne, laikomos laimikiu ir už jas privalu atlyginti padarytą žalą – po 60 eurų už kiekvieną karšį. Jeigu žuvys bus sugautos draustinyje ar rezervate, teks sumokėti tris kartus daugiau – 180 eurų už kiekvieną karšį. Už pažeidimą papildomai teks sumokėti ir iki 300 eurų baudą, be to, bus konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės (meškerės, valtys ir kt.).

Siekiant apsaugoti karšių ir kitų žuvų nerštą 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį Kauno mariose, čia nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. draudžiama bet kokia žvejyba.

Žvejams taip pat primenama, kad iki gegužės 15 d. dar draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, o iki gegužės 20 d. – sterkus.

Parengta pagal www.am.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
yyt 2018 balandžio 23d., 15:4278.62.42.251
vejai verslininkai parko teritorijoje esanciuose polderiuose gali su tinklais karsius gaudyt ir nieko o megejams pazvejot su meskere tuose pat polderiuose baudos logika kame

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą