Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: žinia apie Rusnės mokyklą pasiekė Ramiojo vandenyno pakrantę

Publikuota: 2018 balandžio 05 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Rusnės progimnazijos nuotr.Rusnės progimnazijos nuotr.

Šį mėnesį Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyrius dalyvavo nacionaliniame projekte „Apkabinkime žemę. Lietuva dėkoja“, kurio metu turėjo padėkoti kuriai nors pasaulio valstybei, pripažinusiai Lietuvos nepriklausomybę, pilnateisiškumą ir suverenitetą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Mokykla, susidomėjusi įdomiu projektu, pasirinko vakarinėje Pietų Amerikos Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūrusią egzotiškąją Čilės respubliką, kuri 1991 m. rugpjūčio 28 d. dar mažai kam žinomai, neįsitvirtinusiai Lietuvos valstybei išdrįso pasakyti: „Lietuva, mes pripažįstame Tave kaip valstybę, ir nuo šiol tu esi lygiateisė narė Pasaulio šalių šeimoje.“

Sudominti tolimąja Čile, mokiniai kartu su pedagogais ėmėsi darbo: domėjosi pasirinktąja šalimi, jos kultūra, simboliais, kraštovaizdžiu. Itin įdomus ir netikėtas atradimas, įrodęs, kad Lietuvą ir Čilę sieja bendri ryšiai – tai Ignas Domeika (1802-1889) – Lietuvos bajorų šeimoje kilęs Čilės garbės pilietis, švietimo sistemos reformatorius, Čilės universiteto Santjage rektorius, geologas, mineralogas ir etnologas. Šis Čilei nusipelnęs žmogus laikomas pirmuoju lietuviu Čilėje. Vėliau mokinių laukė kūrybiniai darbai. Įvairių klasių mokiniai kūrė piešinius su Čilės simboliais, atributika, su anglų kalbos mokytojos pagalba buvo parašytas padėkos laiškas Čilės visuomenei.

Elektroninis laiškas, iliustruotas nuotraukomis ir vaikų kūrybiniais darbais, pasiekė kelias diplomatines institucijas, atstovaujančias Lietuvos ir Čilės respublikų politiniams interesams: Čilės nacionalinį universitetą, Čilės nacionalinę biblioteką, Pasaulio lietuvių centrą ir Lietuvių išeivijos bendruomenę Čilėje.

Netrukus mokyklą pasiekė įspūdingas Čilės užsienio reikalų ministerijos diplomato Javier Foxon ir ambasadoriaus Julio Bravo laiškas. Diplomatai džiaugėsi iniciatyva:

„Norime padėkoti už prieš kelias dienas atsiųstą nuostabų elektroninį laišką. Didžiulė garbė matyti Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus mokinius, laikančius Čilės vėliavą ir keletą nacionalinių simbolių, įskaitant Velykų salos skulptūras. Tai labai gražus ir jaudinantis poelgis.“

Ambasadorius savo laišku pasidalino socialiniuose tinkluose, kuriuose mes sulaukėme neeilinio susidomėjimo. Žinute pasidalino ne tik ambasadoriai, bet ir keli Čilės visuomenės veikėjai, žurnalistai. J. Bravo su mokykla planuoja palaikyti ryšį – ambasadorius ieško švietimo įstaigų, kurios galėtų bendradarbiauti su Rusnės progimnazija. Vėliau mus pasiekė Čilės nacionalinio universiteto ir bibliotekos laiškai.

Dideliu pasisekimu džiaugiasi ir socialinio projekto taikai ir vienybei žemėje „Apkabinkime žemę“ vadovė Dalia Skvireckienė:

„JUMS PAVYKO! Jums pavyko užmegzti ryšius, bendradarbiavimą su Čile. Jūs esate puikus veiklumo pavyzdys. Jei Žmonija taip stengtųsi dėl tarpusavio bendradarbiavimo, draugystės, tolerancijos… manome, kad TAIKA, BENDRYSTĖ taptų savaime suprantama. „Apkabinkime Žemę“ didžiuojasi Jumis!“

Pilna džiaugsmo ir vilties Rusnės progimnazijos skyriaus bendruomenė tikisi, kad dalyvavimas projekte išaugs į glaudų, draugišką, dvišalį bendradarbiavimą.

Ignas Želvys, 8 klasės mokinys

Rašyti komentarą