Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vairuotojams: nesustoję prieš pėsčiųjų perėją galite netekti vairuotojo pažymėjimo

Publikuota: 2018 vasario 13 Kategorija: Teisėtvarka

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Kelių policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad vis dažniau pėstieji patenka į eismo įvykius pėsčiųjų perėjose. Vairuotojų neatidus, nedrausmingas transporto priemonių vairavimas, pareigų pėstiesiems nevykdymas įtakoja itin skaudžius eismo įvykius. Šiais metais, iki vasario 12 d., šalies keliuose žuvo 19 pėsčiųjų, pėsčiųjų perėjose įvyko 91 eismo įvykis, 8 žmonės žuvo partrenkti pėsčiųjų perėjose.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Siekiant gerinti avaringumo situaciją šalies keliuose, policija griežtina vairuotojų elgesio prie pėsčiųjų perėjų kontrolę ir vasario–kovo mėn. organizuoja prevencines priemones, kurių metu prie pėsčiųjų perėjų bus vykdoma sustiprinta eismo kontrolė. Vykdydami kiek viešą, tiek ir neviešą eismo prie pėsčiųjų perėjų priežiūrą, pareigūnai fiksuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kuriuos daro transporto priemonių vairuotojai. Pareigūnai naudos turimą ir stacionarią, ir mobiliąją vaizdo fiksavimo įrangą, o užfiksavus pažeidimus ne vairuotojo akivaizdoje, nuobaudos bus siunčiamos paštu.

Pareigūnai kviečia pilietiškus asmenis prisidėti prie saugios aplinkos pėstiesiems gerinimo ir fiksuoti itin įžūlius pėsčiųjų nepraleidimo pėsčiųjų perėjose atvejus, perduodant juos policijai internetu, naudojantis policijos elektroninių paslaugų sistema ePolicija.lt.

Policijos pareigūnai primena, kad nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, už šį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Šių metų sausis keliuose buvo itin tragiškas pėstiesiems, kuriems saugus dalyvavimas eisme tampa vis didesniu iššūkiu. Policijos pareigūnai, susirūpinę pažeidžiamų eismo dalyvių saugumu ir didėjančiu eismo įvykių, kuriuose dalyvauja pėstieji, skaičiumi, nuo šių metų sausio mėnesio vykdo prevencinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“, akcentuodami dėmesį į tai, kad pėsčiųjų saugumas kelyje grindžiamas vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio pagarba ir atsakomybe, o kiekvienas eismo dalyvis tam tikru momentu visgi yra pėsčiasis. Šios priemonės metu įvyko 35 proc. mažiau susidūrimų su pėsčiaisiais, 40 procentų sumažėjo sužeistų pėsčiųjų skaičius.

Per vieną mėnesį trunkančią eismo dalyvių kontrolės priemonę pareigūnai šalies keliuose nustatė 5 920 pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, 350 pėsčiųjų buvo nubausti už tai, kad tamsiuoju paros metu neturėjo atšvaitų, nedėvėjo rūbų su šviesą atspindinčiais elementais. Taip pat išaiškinta 12 tūkst. vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, 159 vairuotojams gresia teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių už pareigų pėstiesiems nevykdymą.

lkpt.policija.lrv.lt inf.

4 skaitytojų komentarai
Delfy parasiau ir cia pakartosiu 2018 vasario 13d., 11:5890.131.45.253

Kaip vairuotojas gali atidziai stebeti pesciuosius perejose, jeigu pestieji kaip varles ropoja per kelia belekur. O daznai ir i perejas jie eina neisitikine saugumu.Kai mentu paklausi, kodel matote tik varuotojus, tai jie atsako, kad yra problema su pesciuju asmenybes nustatymu, nes sunku nustatyti ju asmens tapatybe del tos priezasties, kad Lietuvoje neprivalu nesiotis asmens dokumento. Na tai keiskite savo idiotiskus istatymus ir bukime atsakingi vienodai visi.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Beje, 2018 vasario 13d., 12:1190.131.45.253

Siluteje, sankryza prie policijos komisariato(ten kur ivaziavimas i Zalgirio gatve). Klausimas: kodel nera pesciuju perejos toje sankryzoje Zalgirio gatveje? Kai atvaziuoja nevietiniai, jie nepagauna kampo ko cia visi stoviniuoja ir praleidineja Lietuvininku gatve einancius pesciuosius.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

jo 2018 vasario 17d., 16:125.20.119.71

Baisu kad tokie komentatoriai jauciu dar ir vairuoja,baisu.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Anal-itikas 2018 vasario 18d., 00:2678.62.27.35

Kadangi Lietuvoje už pėsčiųjų saugumą kelyje atsakingi tik vairuotojai, dėl to jų daug ir žūva ir ateityje žus.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą