Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ryškėja naujų kultūros paveldo vietovių kontūrai

Publikuota: 2011 sausio 25 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Žemaičių Naumiestis igri pretenduoja į valstybės saugomos kultūros paveldo vietovės statusą.Žemaičių Naumiestis igri pretenduoja į valstybės saugomos kultūros paveldo vietovės statusą.

Šių metų sausio 14 d. Kultūros ministras Arūnas Gelūnas savo įsakymu patvirtino vietovių, kurioms, vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu, turėtų būti suteikta teisinė apsauga, sąrašą. Jame – 55 vietovės, tarp kurių – 9 Šilutės rajono gyvenvietės ir kaimai.

Naujomis valstybės saugomomis vietovėmis pretenduoja tapti Alka, Bružai, Lapynai ir Petreliai  (Saugų sen.), taip pat Kintų miestelis, Suvernų kaimas (Kintų sen.), Šyšgiriai, Žalgiriai (Šilutės sen.) ir Žemaičių Naumiestis.

Beveik visoms šioms vietovėms planuojama suteikti nacionalinio lygmens teisinę apsaugą, atsižvelgus į jų išskirtinę, kraštui būdingą architektūrą ir išplanavimą bei dr. Martyno Purvino rekomendacijas. Vienintelis Suvernų kaimas pretenduoja į regioninio lygmens teisinę apsaugą.

Konkrečias vertingąsias šių vietovių savybes turės nustatyti Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamas su savivaldybe. Iki 2014 m. sausio 1 d. apie šias vietoves surinktą medžiagą departamentas turės pateikti nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai.

Šilutės r. savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas kritiškai vertina ministro sumanymą didinti valstybės saugomų kultūros paveldo objektų – vietovių sąrašą. Anot jo, saugomose vietovėse gyvenantiems žmonėms nauji apribojimai apsunkins gyvenimą, nes kiekvienas naujas statybas ar esamų pastatų rekonstrukcijos projektus jie turės derinti ne tik su savivaldybe, bet ir su Kultūros paveldo departamentu.

Valstybės saugomų kultūros paveldo vietovių plėtroje V. Bičkauskas taip pat įžvelgia Kultūros ministerijos nepasitikėjimo architektais – tarsi tie neišmanytų savo darbo – ir pastangas riboti jų kūrybinę laisvę.

Šiuo metu Šilutės rajonas jau turi 438 įvairius objektus, įrašytus į kultūros vertybių registrą.

2 skaitytojų komentarai
siaubas 2011 sausio 25d., 20:3578.61.43.185

Ar ilgai dar bus gąsdinama suvaržymais. Patikėkit sugrius ne viena dar daržinė ir n… namų. Investicijoms pamaryje galas. Nesuvokiamas noras saugoti sovietinių statinių urbanistiką? Gal ponas Purvinas malonėtų paaiškinti žmonėms, ką jis čia turi išmastęs.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Ponas 2011 sausio 26d., 08:2585.206.87.248

Baimės didelės akys! Tuo tarpu Tamstai nereikėtų nerimastauti ir investuoti į gramatiką.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą