Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutėje šaltis kibo ir į vandentiekį

Publikuota: 2010 sausio 29 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Nuo penktadienio vanduo jo stokojantiems Šilutės miesto gyventojams tiekiamas cisternose. (O. Lidžiaus nuotr.)Nuo penktadienio vanduo jo stokojantiems Šilutės miesto gyventojams tiekiamas cisternose. (O. Lidžiaus nuotr.)

Daugiau kaip 250 Šilutės miesto ir priemiesčio gyventojų šį palyginti ramų penktadienio rytą sutiko be centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens, – užšalo vandentiekio trasų atšakos į gyvenamuosius namus.

UAB “Šilutės vandenys” vyr. inžinierė Vida Kiaulakienė telefonu informavo “Šilutės ETA žinias”, kad penktadienio rytą dėl šalčio buvo sutrikęs vandens tiekimas į maždaug 75 individualius namus (apie 230 gyventojų) ir 5 daugiabučius, kuriuose gyvena dar apie 30 šilutiškių.

Daugiausia rūpesčių dėl užšalusių vandentiekio atšakų turi individualių namų kvartalai – Darbininkų ir Naujakurių, taip pat Šilutės priemiesčio Pagrynių gyvenvietė. Pačiame mieste vandens nepriteklių kenčia minėtų 5 nedidelių daugiabučių gyventojai.

Darbininkų kvartale kalbinti šilutiškiai tvirtino, kad per 30 metų – tiek laiko jie ten gyvena – vandentiekis užšalo pirmą kartą. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sako irgi neprisimenantis tokių metų, kad dėl žiemos šalčių būtų sutrikęs vandens tiekimas miesto gyventojams.

Vandentiekio atšakos nuo magistralinio vamzdyno į individualius namus daug kur paklotos 1 – 1,2 m. gylyje. Tuo tarpu žemės įšalas (po žvyruota gatvių danga miesto individualių namų kvartaluose – red. pastaba) siekia 1,3 m. ir daugiau. Todėl šaltis tuos vamzdžius ir užspaudė.

Avarinė tarnyba šildo vandentiekio atšaką Darbininkų kvartale.Pasak A. Ivanausko, vandentiekio atšakos dėl šalčio ėmė kištis nuo savaitės pradžios. Jo žodžius patvirtino “Šilutės vandenų” vyr. inžinierė. Jos teigimu, ledo kamščių vamzdžiuose nuo miesto vandentiekio atkirstų gyvenamųjų namų savaitės pradžioje būta gerokai daugiau. Laimė, dalį vamzdynų bendrovės avarinei tarnybai pavyko atšildyti. Avarinė tarnyba Darbininkų kvartale darbuojasi ir šiandien.

Nuo šiandien vanduo į individualių namų kvartalus tiekiamas cisternose. “Vešime vandenį ir rytoj, ir pirmadienį, jeigu bus reikalas, – patikino “Šilutės vandenų” vyr. inžinierė V. Kiaulakienė. – Nebent orai vėl staiga atšaltų kaip savaitės pradžioje (nuo savaitės pradžios iki penktadienio Šilutėje laikėsi 20 laipsnių šaltis – red. pastaba), tada vanduo ir cisternose užšaltų, ir mes negalėtume aprūpinti juo gyventojų”.

Šiandien Šilutėje termometro stulpelis laikosi ties minus 5 laipsnių žyma.

Rašyti komentarą