Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutė – Alanija: pamario medikai susipažino su Turkijos sveikatos apsaugos sistema

Publikuota: 2017 lapkričio 09 Kategorija: Gyvenimas, Sveikata

Šilutės ligoninės nuotr.Šilutės ligoninės nuotr.

Spalio mėnesį Šilutės ligoninės gydytojai kartu su juos lydinčiu rajono vicemeru Algiu Bekeriu lankėsi Turkijoje, šalies pietuose įsikūrusiame Alanijos mieste. Pažintinio vizito metu gydytojai bendravo su Alanijos valstybinės ligoninės atstovais, medikais, aplankė Alaaddino Keykubato universiteto Alanijos mokymo ir tyrimų ligoninę, odontologijos centrą, privačią ligoninę ir neįgaliųjų reabilitacijos centrą.

Savaitę trukusios kelionės metu Šilutės ligoninės delegacija Alanijos gydymo įstaigose ne tik bendravo su chirurgijos, vaikų, vidaus ligų, kitų sričių specialistais, apžiūrėjo pacientų palatas, įrangą, aplankė jų naujai atidarytą gydymo įstaigą, bet ir domėjosi visos šalies sveikatos apsaugos sistema.

„Mūsų tikslas buvo pasižiūrėti, kaip organizuojamos sveikatos paslaugos šalyje, kuri itin nutolusi nuo Lietuvos. Tai buvo atsakomasis vizitas, kurio metu susipažinome su jų sveikatos apsaugos sistema, pasisėmėme patirties. Mes bendradarbiausime su jais ir toliau, o ateityje svarstysime ir apie atskirų sričių specialistų stažuotes“, – po kelionės kalbėjo vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pirmosiomis dienomis mūsų gydytojai lankėsi Alanijos senojoje ligoninėje, kuri yra kone tris kartus jaunesnė už mūsiškę. Kaip pasakojo D. Steponkus, ji įsikūrusi gražioje, tačiau sunkiai pasiekiamoje vietoje – ant kalno. Rytų kultūroms būdingas bruožas yra bendruomeniškumas, todėl jie būriuojasi net lydėdami savo šeimos narį pas gydytoją. Pagal pacientų srautą šioji nebepajėgė priimti visų į įstaigą besikreipiančių žmonių, todėl ji bus nugriauta. „Nors ji ir sena, tačiau turi visą reikalingiausią įrangą, skirtą gydymui, diagnostikai. Palyginimui, mes turime 1 pjūvių tomografą, o jie – 64 pjūvių. Kadangi, pastarasis yra jau 7 metų senumo, jie jį planuoja pakeisti nauju. Deja, mes vis dar tik svajojame apie naują tomografą“ , – kalbėjo Šilutės ligoninės vadovas. Anot jo, nuostabą kėlė tai, kad šalyje yra išvystyta tokio aukšto lygio medicina.

Apžiūrėjus Alanijos miesto senąją ligoninę, Šilutės ligoninės delegacija nuvyko į naująją, kuri dar tik buvo ruošiama iškilmingam atidarymui. Tiesa, naujoji ligoninė irgi paliko didelį įspūdį pamario gydytojams. Anot jų, palatos erdvios, platūs koridoriai, o kiekviename kabinete moderni įranga – viskas, ko gali prireikti pacientui. „Alanijos ligoninė labai erdvi, yra net atskiras padalinys užsieniečiams, kad nesimaišytų pacientų srautai. Tiesa, jei senojoje jų ligoninėje buvo 200 lovų, tai naujoji bus kur kas didesnė“, – apie Alanijos ligoninę kalbėjo Šilutės ligoninės vyr. gydytojas.

Šio susitikimo metu ligoninių vadovai įvertino abiejų šalių sveikatos priežiūros skirtumus ir veiklą. Pasak D. Steponkaus, skiriasi valdžios ir neretai pačių gydytojų požiūris į pacientus. „Visa moderniausia įranga yra skirta pacientui, kad šis gautų kuo kokybiškesnę paslaugą. Jiems nesvarbu, ar esi iš kaimo, gyvenantis atokiau nuo miesto ar vargingai. Svarbu tai, kad atvykę į ligoninę visi gauna aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas. Visi gydytojai, slaugytojos pasitempę, korektiški, besišypsantys…“, – atviravo D. Steponkus.

Šilutės ligoninės gydytojai, sužavėti turkų svetingumu ir Alanijos savivaldybės atstovų dėmesiu, tik dar kartą įsitikino, kad jeigu žmogus gali pagerinti esamą situaciją, tai to reikia siekti visa visa širdimi.

Prieš metus lankėsi turkai

D. Steponkus priminė, kad prieš metus Šilutėje lankėsi Turkijos Alanijos valstybinės ligoninės vadovai, onkologijos, chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos skyrių specialistai, tenykščio universiteto vadovai ir savivaldybės gydytojai. Tąkart svečiai apžiūrėjo ne tik Šilutės ligoninę, bendravo su mūsų gydytojais, bet ir domėjosi visos šalies sveikatos apsaugos sistema. „Tada su jais bendravome savo ligoninėje, nuvykome ir į Klaipėdos universitetinę, Palangos reabilitacinę ir LSMU Kauno klinikas. Svečiai apsilankė ir sveikatos mokslų universitete. Mūsų kraštas, dėmesys jiems paliko didelį įspūdį. Nuo tada jie vis kvietė mus pasisvečiuoti pas juos, kol galiausiai tai ir padarėme“, – prisiminė gydymo įstaigos vadovas.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D.Steponkus tikisi, kad užsimezgusi stipri partnerystė su Alanijos miesto ligonine atvers galimybę specialistams keistis profesinėmis žiniomis, gydytojams stažuotis, organizuoti tarptautines konferencijas.

Šilutės ligoninės inf.

14 skaitytojų komentarų
Def 2017 lapkričio 9d., 12:5784.15.187.175

Kada bus išgriauta ta sovietinė iškamša – autobuso parko betoninė siena!?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 lapkričio 9d., 13:1284.15.187.175

Turi ir privalo nugriauti tą seną sovietinę iškamšą – betoninę autobusų parko sieną, prie naujosios “Maximos” jau ir trinkelėmis jau ir šaligatvį deda nuo Cinjoniškių gatvės pusės. Bet ką tai reiškia sugriuvę ir sulužę šaligatviai visiškai netoli naujojo šaligatvio prie naujos “Maximos? Ten visi eis į naują prekybos centro sulūžusiu šaligatviu?! Be to kaip ten ir baisiai atrodo… juk ten taip pat būtina sudėti trinkeles!!! Negi į “Maximą” eisim sulužusiu sovietiniu šaligatviu, kuris net darko vaizdą!!

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

manau 2017 lapkričio 9d., 15:5978.61.68.79

matomai turku medikai pirmiausia rupinasi pilieciu sveikata, o ne kysiu gavimu ir turku mediku niekas nevadina kysininkais, alkoholikais ar chamais.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 lapkričio 9d., 16:1184.15.183.71

Įdomu, kam kasama milžiniško gylio duobė autobuso parko teritorijoje toliau į pietų pusę nuo planuojamos naujos autobusų stoties?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 lapkričio 9d., 16:3984.15.183.71

Negalima jokiu būdu taikstytis, kad jau per daug neproporcingai ilgai stovi sovietinė autobusų parko tvora! Daugiau drąsos ir ryžto, kad ši miesto nepuošianti ir garbės nedaranti tvora būtų nušluota nuo žemės paviršiaus!!!! Rusus išvarėm, o šios tvoros vis niekaip nenugriauna, nors seniai buvo laikas ją nugriauti!!!!! Kodėl gi prie “Maximos” vyksta sparčiai vyksta darbai, tą tvorą seniai nugriovė, o čia ne, niekaip nesuprantama. O svarbiausia, ten nieko saugotino toje teritorijoje nebėra, tik žemių krūvos, kurios veža ir veža lauk. Atrodo, kad jau greitai bus statybos. Orestai, laikykis duoto pažado, pasidomėk šiuo projektu ir informuok Šilutės visuomenę. Šilutė su laukia šio nuostabaus momento, kada autobuso parko teritorija bus apstatyta metalinėmis tvoromis nuo bažnyčios ir nuo centrinės gatvės pusės, tvora bus išgriauta, bus pastatytas informacinis stendas ir kuomet bus pradėti statybų darbai. Šis projektas taip pat yra svarbus, kaip ir kiti tavo rašomi kiti dalykai. Praeitą savaitę rašei, kad apie šį projektą bus kitą kartą. Taigi, laukiame tavo rašinio/publikacijos. Ir tikimės greitu laiku pamatyti ir perskaityti naujų žinių šiuo klausimu. Juk visiems bus malonu, kai šis mieti kampelis bus sutvarkytas ir viskas neatpažįstamai pasikeis.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

šilutiškė 2017 lapkričio 11d., 08:09212.59.30.145

Ilgai laukus ,dar palauk.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

to Def 2017 lapkričio 10d., 09:46188.166.67.169

Žmogau, nei vienas komentatorius nesiginčys – tu turi teise būti pats pats pirmasis Lidl pirkėjas, tu tiesiog užsitarnavai tai spartindamas kiekvienu komentaru visuose iš eilės tinklalapiuos.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rima 2017 lapkričio 10d., 12:3378.61.119.30

Labai sveikintinas dalykas,kad medikai nuvyko ir pasidalino patirtimi. Maziau ,kalbekime apie tvoras, Lidl parduotuve, kazin kas Siluteje neturi kur apsipirkti beLidl juokinga. Medikai, saunuoliai isvyka jiems turbut i nauda , linkiu kad. edicinines paslaugos tik geretu.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Def 2017 lapkričio 10d., 14:3084.15.183.71

Blemba, atsiprašant už šitą išsireiškimą, o kai yra graži sutvarkyta aplinka ir nauja stotis kaip Skuode, Klaipėdoje ir t.t. ar ne visi yra patenkinti?! Visi tik džiaugiasi, kad gražesnėj aplinkoj žmonės gyvena. Kiek Šilutėje dar tęsis šitas “ubagynas”, senoji autobusu stotis, nuo kurios tik vemti norisi. Atvirai pasakius jau nebeina slėpti enocijų, kai Laurinaitis praeitais metais su gyventojų susitikimę prie kvartalo pasakė, kad po metų rinksimės į atidarymą autobusu stoties prekybos centro. Taip išeina, kad apgavo!!!!! Didžoausios žemių krūvos riogso, gerai, kad jas jau veža visą savaitę, o kiek ilgai stovėjo. Šis projektas Šilutėje įgyvendinamas su tokiomis problemomis, kurių nei Skuode nei Palangoj ar Klaipėdoj nebuvo! Dar labiausiai nervud gadina toks neproporcingai beprotiškas ilgas laukimas. Prie naujosios Maximos viskas kažkodėl eina be jokių problemų, o čia Šilutės autobusų parke – cirkas, atsiprašant… nebegaliu kitaip! Turėjau nenorėdamas sprogti iš nervų kitaip jau nebeina!!!! Galų gale ar norime ar nenorime, kad Šilutė taptų kitokio lygio miestu, daug gražesniu ar nenorit?! O kai kas nors padaroma mieste gero – visi džiaugiasi. Žurnalistas turi atlikti ir savo pareigą – informuoti visuomenę apie tokį įgyvendinamą projektą. Orestai, seniai daugiau kaip prieš 2 mėnesius tavęs buvo prašyta, kad pasidomėtum. Kiek laiko praėjo… ar pasidomėjai? Tik du laikraščiai parašė apie šio projekto įgyvendinimą, o “Šilutės eta žinios” – ne. Man atrodė kažkada, kad autobusų stotį ir “Lidlą” pastatys pirmiau negu “Maximą”, bet aš apstulbau, kad čia kažkas mūsų mieste vyksta kažkas ne taip. Savivaldybė tai juk bendradarbiauja dėl autobuso parko iškėlimo bei tvarko šiuos reikalus su “Projestos projektais”. Atvirai pasakius mane visiškai kaip pilietį ir žmogų nuvylė Šilutės valdžia. Pradedi daug kuom ir abejoti. Gal tikrai geriau emigruoti, kur yra geriau.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

senis 2017 lapkričio 13d., 16:1486.160.244.18

Pakeitei varda ir atsigavai su savo nesamonemis.
Tikra paranoja su savo pasekmemis….

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

to Def 2017 lapkričio 10d., 19:2378.61.67.11

Eik geriau prie savivaldybes su plakatais ir reikalauk, kad tvora nugriautu, Lidlą, autobusų stotį greičiau pastatytų ir dar televizija pasikviesk.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

To senis 2017 lapkričio 14d., 21:1584.15.181.197

Eik tu durniau miegoti.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

senis 2017 lapkričio 15d., 10:1386.160.244.18

Pasivadinai Tamsta pats savo vardu.
Sveikinu.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

senis 2017 lapkričio 15d., 10:1786.160.244.18

Dabar visuomet taip pasirasyk
Pagarbiai

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą