Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Tamsioji lombardų pusė: šešėlis krenta ir ant Šilutėje veikiančių įmonių

Publikuota: 2017 spalio 25 Kategorija: Nusikaltimai, Teisėtvarka

 Lombarduose aptikta apie 50 kg galimai neapskaityto aukso ir apie 70 kg sidabro gaminių. (Policijos nuotr.) Lombarduose aptikta apie 50 kg galimai neapskaityto aukso ir apie 70 kg sidabro gaminių. (Policijos nuotr.)

Kriminalistai išaiškino nelegalią veiklą vykdančių lombardų tinklą. Sulaikyta 14 organizuotoje grupėje veikusių asmenų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru, Finansinių nusikaltimų tyrimo valdyba ir kitų apskričių policijos komisariatais, atliko didelio masto tiriamąjį darbą dėl galimai neteisėtos lombardų Klaipėdos apskrityje ir kituose Lietuvos miestuose veiklos.

Ilgą laiką tikrindami galimai nusikalstamą lombardų Klaipėdos apskrityje ir visoje Lietuvoje veiklą, bei turėdami duomenų, jog lombardų darbuotojai, žinodami, apie atnešamus vogtus daiktus, juos superka, pareigūnai surinko duomenis, pakankamus įtarti, jog susibūrę į organizuotą grupę, kurioje buvo kruopščiai pasiskirstyta vaidmenimis – 4 organizatoriai, du apskaitininkai, du buhalteriai, vykdytojai, įtariamieji, įkūrę šešias įmones, supirkinėjo vogtas vertybes bei jas perpardavinėjo.

Tyrimo metu išaiškinta, jog galimai nusikalstama veikla – vogtų daiktų supirkimu ir realizavimu, galimai užsiėmė lombardai Klaipėdoje, Gargžduose, Palangoje, Kretingoje, Šilutėje, Telšiuose, Plungėje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir kituose miestuose. Taip pat gauta duomenų, jog minėtose įmonėse buvo apgaulingai tvarkomi buhalterinės apskaitos dokumentai neįtraukiant visų supirktų daiktų į apskaitą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Viso Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su FNTT, „ARO“ bei kitų tarnybų pareigūnais atliko kratas 83 vietose – įmonėse, įtariamųjų namuose visoje Lietuvoje, automobiliuose, pareiškė įtarimus 15 asmenų, 14 iš jų sulaikyti. Atliekant kratas ir sulaikant įtariamuosius pasitelkta apie 150 policijos ir kitų tarnybų pareigūnų.

Kratų lombardų patalpose, įtariamųjų namuose ir automobiliuose metu aptikta apie 400 tūkstančių galimai neapskaitytų grynųjų pinigų – vieno įtariamojo namuose Klaipėdos mieste rasta net 214 tūkstančių galimai neteisėtu būdu įgytų eurų. Pareigūnai aptiko ir apie 50 kilogramų galimai neapskaityto aukso, bei apie 70 kilogramų sidabro gaminių. Dalis aukso gaminių buvo išardyti – paruošti perlydymui, rasta ir jau išlydyto aukso. Kratų metu pareigūnai aptiko ir senovinių, galimai vogtų vertingų monetų – devynias auksines ir 268 sidabrines monetas. Taip pat rasta galimai vogtų mobiliojo ryšio priemonių ir statybinių įrankių.

Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Parengta pagal policija.lrv.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
lombardas 2017 spalio 30d., 12:2583.179.94.207

galimai nusikalstamą lombardų Klaipėdos apskrityje ir visoje Lietuvoje veiklą galimai nusikalstama veikla galimai neapskaitytų grynųjų pinigų galimai neteisėtu būdu įgytų eurų. galimai vogtų vertingų monetų galimai vogtų mobiliojo ryšio priemonių Kiek garsiai pradetu tyrimu buvo tyliai baigti ?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą