Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pro rakto skylutę – į valdininkų kišenę

Publikuota: 2010 sausio 27 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

erepublik.com nuotr.erepublik.com nuotr.

Šilutės r. savivaldybės administracijos darbo užmokesčio fondas šiemet mažinamas apie 10 proc. – iki 3,24 mln. litų. Tačiau tai dar nereiškia, kad šilutiškiai valdininkai uždirbs mažiau nei praeitų metų gale.

“Šilutės ETA žinioms” nepavyko susisiekti su Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorium Šarūnų Laužiku. Todėl telefonu pakalbinome rajono mero pavaduotoją Joną Jaunių.

Ir štai kas paaiškėjo: dėl 10 proc. sumažinto darbo užmokesčio fondo savivaldybės administracijos tarnautojų atlyginimai bent artimiausiu metu nebus mažinami. Mat valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinis dydis, pagal kurį jiems skaičiuojamas darbo užmokestis, dar praeitų metų vasarą buvo sumažintas nuo 475 litų iki 450 Lt. Du savivaldybės tarnautojai pervesti į naujas pareigas – jie administruoja vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą, – kurios bus išlaikomos iš gyventojų ir įmonių sumokėtų rinkliavos pinigų (52 tūkst. litų per metus). Vėliau, anot mero pavaduotojo, jiems į draugiją planuojama pervesti trečią specialistą.

Savivaldybė ketina šiek tiek sutaupyti ir pensinio amžiaus specialistų sąskaita: du ar trys administracijos darbuotojai bus išleisti užtarnauto poilsio, bet į jų vietą niekas nebus priimtas.

Esant reikalui administracijos darbuotojai, kaip pernai, eis nemokamų atostogų. Tačiau kol kas, pasak J. Jauniaus, apie tai negalvojama.

Apie tai, kiek Šilutės r. savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojai uždirbo praeitais metais, sužinosite spustelėję čia.

Užtat kai kurių Šilutės r. savivaldybei pavaldžių biudžetinių įstaigų darbuotojai pastaruoju metu tik apie tai ir tegalvoja, kaip reikės eiti 10 ar daugiau dienų nemokamų atostogų, kad smarkiai nenukentėtų jų šeimų pajamos. Labiausiai galvą dėl to skauda ikimokyklinio ugdymo įstaigų kolektyvams, kuriems atlyginimai mokami ne iš taip vadinamo mokinio krepšelio, kaip bendrojo lavinimo mokyklose, bet iš rajono biudžeto.

Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Jonas Bendžius telefonu informavo “Šilutės ETA žinias”, kad pedagogų darbo užmokesčio fondai tiek mokyklose, tiek ikimokyklinio ugdymo įstaigose mažinami 5 proc., aptarnaujančiam personalui – 10 proc.

Skyriaus vedėjo nuomone, bendrojo lavinimo mokyklose dėl to neturėtų iškilti didesnių problemų. Tačiau vaikų darželių darbuotojams tikrai gali tekti eiti nemokamų atostogų.

Rytoj, ketvirtadienį, J. Bendžius ketina kviesti visų švietimo įstaigų vadovų pasitarimą. Jo metu be kita ko bus tariamasi, kaip išgyventi šiuos metus.

J. Bendžius žada skirti dėmesio ir nemokamų atostogų grafikų sudarymui, kad įstaigų vadovai nesugalvotų pasmerkti savo darbuotojų nepritekliui, išleisdami juos ilsėtis iš karto visoms 10 ar 12 dienų. Skyriaus vedėjas siūlys paskirstyti tas dienas per visus metus.

Įstaigų vadovams bus pavesta per dvi savaites parengti lėšų taupymo planus. Po to Švietimo skyriaus specialistai vyks į vietą tikrinti, kaip jie vykdomi.

Rašyti komentarą