Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Teismas: Macijauskas – kaltas

Publikuota: 2017 liepos 11 Kategorija: Atpildas, Teisėtvarka

www.msa.lt nuotr.www.msa.lt nuotr.

Šilutės rajono apylinkės teismas dėl 19 nusikalstamos veiklos epizodų pripažino kaltu buvusį Lietuvos saugios laivybos administracijos vyresnįjį inspektorių Eugenijų Macijauską, jam skirta didesnė nei 15 000 Eur bauda. Taip pat teismas nusprendė iš E. M. konfiskuoti gautus kyšius – beveik 2,8 tūkst. eurų.

Teismas pripažino, kad E. Macijauskas savo naudai reikalavo duoti ir priėmė kyšius už teisėtą ir neteisėtą veikimą vykdydamas įgaliojimus: už neteisėtą vandens transporto priemonių įregistravimą Lietuvos vidaus vandenų laivų registre, vidaus vandenų transporto priemonių techninių apžiūrų aktų išdavimą, netikrinant jų techninės būklės, ir kt.

Taip pat E. Macijauskas nuteistas už tai, kad pasinaudodamas savo tarnyba ir pažintimis, priėmė kyšius, pažadėjęs paveikti atitinkamą instituciją, jos valstybės tarnautojus, kad šie neteisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus, o veikdamas bendrai su kitu asmeniu pagamino netikrą dokumentą, jį panaudojo ir laikė. 19 nusikalstamų veikų nuteistasis padarė per pusę metų.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pernai, liepos 19 d., Šilutės rajono apylinkės teismas pagal ikiteisminį tyrimą kuravusio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro pareiškimą išnagrinėjo bylą teismo baudžiamuoju įsakymu, kurį nuteistasis E. Macijauskas apskundė.

Susijęs: „Macijausko byla – vėl teisme“

Šilutės apylinkės teismas 2016 m. liepos 19 d. pripažino kaltais visus kyšius davusius asmenis. V. J. skirta daugiau kaip 2,6 tūkst. eurų bauda, G. J. – daugiau kaip 1,5 tūkst. eurų bauda. Taip pat nuteistas su šia byla susijęs J. L., kuriam už dokumentų klastojimą teismas skyrė beveik 8 000 eurų baudą. Kadangi minėtos baudžiamosios bylos buvo užbaigtos teismo baudžiamuoju įsakymu, o asmenys savo kaltę pripažino, jiems skirtos baudos sumažintos vienu trečdaliu.

Parengta pagal www.stt.lt inf.

Rašyti komentarą