Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutei lemta tapti Lietuvos kultūros sostine

Publikuota: 2010 gruodžio 28 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Savo gimtadienius Šilutė švenčia vasarą, kai mieste žydi gudobelės. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Savo gimtadienius Šilutė švenčia vasarą, kai mieste žydi gudobelės. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Būti ar nebūti Šilutei oficialia kitų metų Lietuvos kultūros sostine, nuspręs Kultūros ministerija. Tačiau, jeigu kartais Šilutė ir nelaimėtų šio konkurso ir negautų iš valstybės finansinės paramos savo šventinei 500 metų programai įgyvendinti, ji vis tiek žada taip sublizgėti, kad visus ateinančius metus Lietuvoje apie ją būtų kalbama kaip apie svarbiausią šalies kultūros židinį.

Todėl, kad Šilutės žmonės be galo myli savo kraštą. Jie labiau už kitus stengiasi puoselėti kultūrą bei tradicijas ir niekada nestokoja naujų gražių sumanymų. Galiausiai todėl, kad, kaip parašyta jubiliejinėje renginių programoje, Šilutė – tai miestas, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą. Jau visus 500 metų.

Tikroji Šilutės miesto gimimo diena – vasario 22 – oji. Tačiau 1991 – ųjų pradžioje, kai miestas ruošėsi minėti savo 480 metų sukaktį, buvo nuspręsta Šilutės gimtadienius rengti vasarą, paskutinį gegužės savaitgalį, kai pamario krašte vyrauja gražūs orai, o mieste sirpsta purpuriniai gudobelių žiedai…

Šios gražios tradicijos Šilutė nesiruošia laužyti ir savo jubiliejiniais metais. Tačiau kitų metų paskutinį gegužės savaitgalį šilutiškiai ir krašto svečiai pamatys tik dalį 500 metų miesto sukakčiai skirtų renginių, – mat savo jubiliejų Šilutė ruošiasi švęsti visus metus pagal iš anksto parengtą ir rajono Tarybos patvirtintą programą.

Joje numatyta suorganizuoti akciją “Penkių šimtmečių kolekcija” (itin vertingų knygų aukojimas ir žymėjimas specialiai pagamintu jubiliejiniu knygos spaudu), išleisti sieninį meninį metų kalendorių “Šilutė‘500″ (jau įvykdyta), proginį voką su antspaudu ir proginę monetą – suvenyrą, organizuoti įvairių renginių visame rajone, kurie, tikimasi,  prisidės prie krašto garsinimo Lietuvoje ir užsienyje, o šilutiškius paskatins dar labiau didžiuotis savo miestu.

Šį antradienį Šilutės r. savivaldybėje ji buvo dar kartą aptarta su miesto jubiliejaus ambasadoriais ir Garbės tarybos nariais.

Šilutės r. savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė, kad rajono įstaigos ir visuomeninės organizacijos jau yra pateikusios per 50 pasiūlymų, kaip paminėti miesto jubiliejų. Todėl, anot jos, Savivaldybė labai tikisi, kad Kultūros ministerija palankiai įvertins jos paraišką ir Šilutė taps penktąja Lietuvos kultūros sostine.

Antradienio pasitarime šventinių renginių sąrašas buvo papildytas naujais pasiūlymais, o Šilutėje veikiančių įmonių vadovai pažadėjo tapti dosniais miesto jubiliejaus programoje numatytų renginių rėmėjais.

Todėl kitąmet Šilutė vis tiek bus Lietuvos kultūros sostinė. Dėl to niekas neabejoja. Bent jau Šilutėje.

3 skaitytojų komentarai
Popsas 2011 sausio 1d., 14:2485.206.87.61

Ar gali būti Šilutė kultūros sostine su meru Pozingiu ? Čia kaip Vilnius su Imbrasu.Nebejuokikim Lietuvos. Geriausiai atstovauja Šilutę Aldona Aleksėjūnienė ir Rolandas Žalgevičius.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

popsui 2011 sausio 2d., 11:1478.61.31.33

tu visiskai teisus del mero,jis nesuinterisuotas stengtis dirbti del Silutes.
meras turi buti miesto patriotas,zinoma neisskirdamas ir viso rajono.
o tai reiskia meras turi myleti zmones ir jiems be islygu TARNAUTI.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Lolita 2011 sausio 7d., 15:34195.182.92.162

Valio Šilutei! “Džiaugiasi” kiti paraiškas pateikę rajonai!

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą