Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Iš naujo: šilutiškiai be muziejaus nenurims

Publikuota: 2017 gegužės 17 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajono valdžios sumanymas privatizuoti senojo muziejaus pastatus sukėlė miesto visuomenininkų nepasitenkinimą.

Galbūt dar šiandien visi Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai sulauks asociacijos „Šilutės gražinimo draugija“ kreipimosi, kad nepritartų savivaldybės administracijos parengtam sprendimo projektui dėl senojo muziejus pastatų įtraukimo į privatizuojamų objektų sąrašą.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Senojo muziejaus pastatai kartą jau buvo įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Tačiau Šilutės gražinimo draugijos iniciatyva buvo surinkta daugiau kaip 2000 gyventojų parašų, kad tie pastatai nebūtų privatizuoti, bet būtų perduoti naudoti miesto bendruomenei, ir pastatai iš privatizuojamų objektų sąrašo buvo išbraukti. Buvo įsteigta asociacija „Šilutės bendruomenės namai“, kuri tarėsi su vietos valdžia dėl senojo muziejaus pastatų perdavimo jai. Pastarąjį kartą šios visuomeninės organizacijos atstovai su vietos valdžios vyrais buvo susitikę šių metų pradžioje. Nors šis susitikimas visuomenininkams ir paliko slogų įspūdį, – dėl valdžios vyrų primygtinai peršamo pasiūlymo visuomenininkams įsipareigoti patiems rasti milijoną eurų senojo muziejaus pastatui atnaujinti ir jų nenoro tartis dėl visuomenininkams palankesnių sąlygų, – tačiau jie nesitikėjo, kad savivaldybės administracija taip staiga ims ir nuspręs grįžti prie senojo muziejaus privatizavimo.

Šilutės gražinimo draugija siūlo tarybos nariams neskubėti su privatizavimu, bet rengti susitikimus su Šilutės gyventojais bei visuomeninėmis organizacijomis ir kartu spręsti, ką toliau daryti su senojo muziejaus pastatais

7 skaitytojų komentarai
stasys 2017 gegužės 17d., 18:2878.61.122.228
Valdzia zino , ka daro . O mes zinojom , ka darom , kai juos rinkom .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 0

Atsakyti

Niu 2017 gegužės 17d., 21:0378.61.52.1
Tai tie 2000 piliečių, kurie pasirašė, tegul susideda to pastato remontui. Kitas variantas, palikim viską toliau griūti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 8

Atsakyti

ŠGD 2017 gegužės 18d., 09:3678.61.173.147
Taip, 2000 Šilutės piliečiai savo parašais patvirtino, kad jiems reikalingas šis pastatas, kuriame būtų galima viešai lankytis visiems – vykdyti visuomeninę veiklą, mokytis saugoti ir puoselėti kultūros paveldą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 1

Atsakyti

s 2017 gegužės 17d., 22:4478.57.219.126
Kai pradės griūti, tada ir “gražintojams” nebereikės. Pastatus privaloma prižiūrėti, atnaujinti, nematau nieko smerktino, kai prašoma pagrysti gerus norus banko bilietais.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 8

Atsakyti

Žiūrint iš šalies 2017 gegužės 18d., 08:05185.137.17.99
Meras labai akcentavo bendruomeniškumą. Ir savivaldybė labai atsigręžė į ES pinigus kuriais pristatė kiekvienam kaime po bendruomenės namus. O Šilutę kažkaip užmiršo, a nei bendruomenės namų, a nei ES pinigų. Šilutiškiai sako, diokite mums tą namą mes padarysime. Oi ne, negalima atsako meras. Ką padarys už privatizuotus pinigus? Kažkokiam projektavimui skirs, geriausiu atveju 200 metrų trinkelių nuties, pilkų, pigiausių kaip ir jie.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 3

Atsakyti

Žiūri ir kreivai matai 2017 gegužės 22d., 09:08195.175.17.26

1. Programa buvo skirta kaimams, o ne miestams.
2. Namą jau šitiek laiko duoda, bet tikisi, kad savivaldybė ir sutvarkys. Į paveldinį pastatą šimtus tūkstančių sukišt tam, kad trys bibutės ir diedukai laisvalaikiu pasėdėt ir pašnekėt galėtų.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Kitoks požiūris 2017 gegužės 24d., 14:0078.61.27.149

Senasis mūsų muziejus nėra toks jau beviltiškas griuvena. Šilutėje daugybė senų vokiškų pastatų pakankamai prižiūrėti šeimininkų ir be milijoninių investicijų. Savivaldybė viską mato tik per restauracinių kainų prizmę ir ne kitaip. Kad galėtu įsikurti bendruomenė ir ten patys šeimininkiškai tvarkytu, prižiūrėtu pasidarytu paprastus remontus, nuvalytu senus dažus nuo langų, durų, persidažytu susitvarkytu teritoriją – savivaldybės “galvom” tai per daug sudėtingas sprendimas. Geriau parduoti, nusimesti atsakomybę nuo savęs – o paskui ar būsimas savininkas nusipirks kaip senovinę investiciją -nieko nedarys, galų galę taps landynė kaip privatizuota Kalinausko gt. buvusi seniūnija arba kažkas nusipirks ir investuos milijoną ??? -tokia išmintingos rajono tarybos logika.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą