Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pusamžius mažeikiškius “šumacheris” nuvežė į Rusiją

Publikuota: 2010 sausio 25 Kategorija: Pasienyje, Teisėtvarka

VSAT nuotr.VSAT nuotr.

Savaitgalį pajūrio pasieniečiai sulaikė du vyrus, kurie, važiuodami Kuršių marių ledu savadarbe transporto priemone, pamario krašte vadinama “šumacheriu”, pažeidė Lietuvos ir Rusijos valstybės sieną, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (toliau – VSAT).

Šeštadienį popiet VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai, stebėdami Kuršių marias radiolokacine įranga, užfiksavo objektą, kuris ledu iš Lietuvos įvažiavo į Rusijos Federacijos teritoriją.

Valstybės sienos pažeidėjas tuo metu buvo maždaug už 9 kilometrų nuo Nidos.

Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstas VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivas ant oro pagalvės „Christina“. Jo įgula netrukus sulaikė iš Rusijos į Lietuvą grįžtančius pažeidėjus.

Paaiškėjo, kad du vyrai ledu važiavo savadarbe trirate transporto priemone, perdaryta iš motociklo. Prie jos buvo prikabintos rogės.

Pirminiais duomenimis, pažeidėjai – 53 ir 54 metų Mažeikių gyventojai – į kaimyninės šalies teritoriją buvo įvažiavę apie puskilometrį.

Sulaikytuosius ir jų savadarbę transporto priemonę VSAT pareigūnai pristatė į Neringos užkardą. Abu vyrai pasieniečiams paaiškino, jog vyko žvejoti ir valstybės sienos koordinates buvo įsivedę į navigacinę įrangą.

Nė vienas mažeikiškis neturėjo transporto priemonės registracijos dokumentų, todėl ji laikinai saugoma užkardoje.

Abiem vyrams pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną už neteisėtą valstybės sienos pažeidimą dėl neatsargumo. Surinktą medžiagą pasieniečiai perduos Klaipėdos miesto apylinkės teismui. Už sienos pažeidimą dėl neatsargumo gresia nuo 250 iki 500 litų baudos.

Po apklausos pasieniečiai mažeikiškius paleido.

Rašyti komentarą