Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šaltis suginė vandens paukščius po tiltais

Publikuota: 2010 sausio 25 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

O. Lidžiaus nuotr.O. Lidžiaus nuotr.

Ančių šeimynos, kurios visą praeitą vasarą ir rudenį plūduriavo Šilutės parko tvenkiniuose prie Kultūros ir pramogų centro, mėgaudamosis miestelėnų atneštu lesalu, dabar spaudžiasi ankštose eketėse po tiltais per Šyšos upę.

Eketė po geltonuoju tiltu ties H. Šojaus dvaru jau baigia visai užakti. Tačiau vakar ten dar būriavosi apie 20 vandens paukščių.

Po pėsčiųjų tilteliu į Varnamiškį, ties Darbininkų kvartalu, vandens plotas paukščiams plaukioti keliskart didesnis, tad ir sparnuotųjų plaukikių ten galėjai priskaičiuoti bent 3 kartus daugiau.

Praeitos savaitės vidury antys dar būriavosi ir netoli jų vasaros buveinės, po pėsčiųjų tilteliu, vedančiu iš miesto parko į ligoninę. Jų būryje galėjai pastebėti ir po vandenį nardantį mažąjį kragą. Tačiau viduržiemio šalčiai išstūmė paukščius ir iš ten.

Ventės rago ornitologijos stoties vyriausiasis ornitologas Vytautas Jusys sako, jog baimintis, kad antys mirtinai sušals arba prišals prie ledo, nėra jokio pagrindo. Anot jo, šalčiui atėmus iš jų vieną maudyklę, paukščiai greitai suranda kitą vietą žiemoti. Tačiau palesinti šiuo metu maisto stokojančias anteles būtų neprošal.

Rašyti komentarą