Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. S. Nausėda – vienas iš šimtas keturiasdešimt vieno

Publikuota: 2017 sausio 17 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje, Seimas 2016

A. S. Nausėda. (Oresto Lidžiaus nuotr.)A. S. Nausėda. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Iš Šilutėje išrinkto Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos spaudos konferencijos sugrįžus.

Du mėnesiai Lietuvos Seime – pernelyg trumpas laikas, kad galėtum pasigirti dideliais darbais. Juolab kai esi tik eilinis šalies parlamento narys – vienas iš šimtas keturiasdešimt vieno. Tačiau prieš Seimo rinkimus iš socialdemokratų į žaliuosius valstiečius atsivertęs A. S. Nausėda jau spėjo palikti savo pėdsaką Respublikos teisėkūroje.

Tiesa, tas pėdsakas labai jau blankus – tik trys teisės aktų projektai, kuriuos A. S. Nausėda kartu su kitais parlamentarais teikė Seimui svarstyti.

Bent jau tiek informacijos apie Šilutėje išrinkto seimūno veiklą galima aptikti Seimo interneto svetainėje.

Du projektai iš trijų susiję su Konstitucijos pakeitimu, siekiant sumažinti Seimo narių skaičių. Trečiasis – dėl piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo, kurį priėmus laisvos žemės fondo žemė galės būti perduodama nuosavybėn neatlygintinai lygiaverčio ploto turėtam žemės plotui tik ją dirbantiems (ne mažiau kaip 3 metus) žemės ūkio veiklos subjektams.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kalbant apie Seimo narių skaičiaus mažinimą, reikia pastebėti, kad praeitų metų gruodžio pabaigoje buvo pateiktas Konstitucijos pakeitimo projektas, pagal kurį į Seimą būtų renkamas tik 101 parlamentaras, o jau šių metų sausį užsimota dar labiau: į Seimą rinkti tik 71 Seimo narį ir tik vienmandatėse rinkimų apygardose.

Vis dėlto pastaruoju metu daugiausia kalbama apie tai, kad būtų renkamas 101 Seimo narys.

Nors A. S. Nausėda ir buvo vienas iš tų, kurie teikė šį Konstitucijos pakeitimo projektą, dabar jis kalba, kad galbūt nereikėtų mažinti Seimo narių kone trečdaliu. Anot jo, reikia mažinti tiek, kad Seimas išliktų veiksnus ir nestrigtų įstatymų priėmimas.

O štai ką apie Seimo narių skaičiaus mažinimą prieš kelis mėnesius rašė žurnalistas Vladimiras Laučius: “Jau ne kartą sakyta, kad Seimo narių skaičiaus mažinimas jokių problemų nesprendžia, užtat naujų – pridaro. Turint omenyje tai, kad darbščių ir kompetentingų Seimo narių proporcija nekis, sumažinus jų bendrą skaičių, sumažės ir gerai dirbančių skaičius. Be to, kuo mažiau bus Seimo narių, tuo lengviau interesų grupės įsigis reikiamą balsų persvarą joms rūpimais klausimais. Sumažinti turbūt reikėtų ne Seimo narių, o kvailų ir sukčių rinkimuose skaičių…“

Yra apie ką pamąstyti. Visiems.

Spaudos konferencijoje taip pat kalbėta apie kraštą varginančius potvynius, žemės ūkį, melioracijos ir kitus reikalus. Seimo narys teigė, kad jų dar nepamiršo, domisi…

Kažko daugiau, matyt, ir neverta tikėtis. Mat du mėnesiai Lietuvos Seime – pernelyg trumpas laikas, kad galėtum pasigirti dideliais darbais. Juolab kai esi tik eilinis šalies parlamento narys – vienas iš šimtas keturiasdešimt vieno.

5 skaitytojų komentarai
eglius 2017 sausio 17d., 16:1083.181.73.184
Sveikinu šilutiškius. Tai yra rajono gyventojus, ūkininkus :) O kiti varkit čia.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 3

Atsakyti

as 2017 sausio 17d., 22:4278.61.44.188
jis tik sugeba dar apie ūkininkus pašnekėti, kitomis temomis – kiauras nulis. be reikalo jį rinko žmonės. ką toks gali bepadaryt. Nuėjus į jo priimamąjį – arba nieko nerandi, arba tas kažkoks žilas vyriokas vos sugeba pralementi žodį. nu vienu žodžiu. žemas lygis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 6

Atsakyti

Anal-itikas 2017 sausio 18d., 08:0478.61.120.129
Man tokie seimo nariai primena ūkininkus, kurie per vasarą karves gano kviečiuose, o rudenį skundžiasi kad nieko neprikulia.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 8

Atsakyti

pilietis 2017 sausio 18d., 18:0378.57.219.16
Gal duokim laiko,viščiukus skaičiuosime rudenį.Pažiūrėkime ką nuveikė ne nuliai,kurie seime išbuvo dvi kadencijas ir yra trečioje kadencijoje,kurie taip aršiai kritikuoja.Kiek projektų jie pasiūlė ir kiek jų buvo įgyvendinta.Jeigu turėtume Norvegijos biudžetą teiktume ir laimintume,bet šiandien turime ką turime, skylę.Pirma susitvakykime mokesčius,biudžetą ir tada teikime projektus.Sėkmės Alfredai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 6

Atsakyti

voitiech 2017 sausio 18d., 18:4578.61.122.237
Alfredas nuėjo dirbti į seimą ,ne į vyriausybę ,taip greit naudos rajonui nereikalakyme.
bet kartu su valstiečiai tvirtai vykdis Lietuvos valstybės perorganizavimą .Gražiai kalbančių
yra daug,o sukūrėme aligarchinę valstybės modelį,kųr valdžia tik aptarnauja turtolius-aligarchus,
kurie samdo tapkinus. valatkus ir kitus ,kad mes būtume paklusnią bandą.VALSTIEČIAI stojo į
žūtbūtinę kovą su tradicinėmis partijomis ir Alfredui užteks proto .išsilavinimo ir drąsos ,
jis neišsigas ir eis iki pergalės.Palaikykime ir padėkyme.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 9

Atsakyti

Rašyti komentarą