Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

“Žvaigždūnė” koncertavo Varšuvoje (nuotr.)

Publikuota: 2010 lapkričio 28 Kategorija: Gyvenimas, Laisvalaikis

Po koncerto. (Gintarės Stanelytės nuotr.)Po koncerto. (Gintarės Stanelytės nuotr.)

Lapkričio 21 ir 22 dienomis Šilutės šokių klubas ,,Žvaigždūnė” kartu su Tauragės šokių studija „Amadeus“ dalyvavo Varšuvos Europos diplomatų ir konsulų vaikų gimnazijoje Lenkijos nepriklausomybės dienos proga surengtame koncerte.

Vadovė Loreta Stanelienė pasakojo, kad į šią specifinę gimnaziją skirtingos ,,Žvaigždūnės“ grupės vyksta jau trečią kartą. Koncertuoja vis kitiems moksleiviams, nes mokykloje vaikai mokosi tik keletą metų, kol baigiasi jų tėvų diplomatų kadencija Lenkijoje. Tada jie tęsia mokslus kitoje šalyje. Mokyklos direktorius ir pedagogai taip pat dažnai keičiasi, išvažiuoja į kitas šalis.

Nors šioje mokykloje kitų šalių meno ir sporto kolektyvai yra dažni svečiai, lietuvaičiai buvo priimti labai šiltai. Moksleiviams ir mokytojams yra įdomi ne tik mūsų praeitis, folkloras, bet ir šiuolaikinė kultūra, šiuolaikinio jaunimo pomėgiai, talentai, laisvalaikio praleidimo formos.

Pati mokykla, kurioje mokosi tik apie 120 įvairių tautybių mokinių (apie 10 lietuvaičių) yra labai graži ir didelė (gal dydžiu panaši į mūsų Pamario ar Jankaus mokyklas), aptverta aukšta tvora. Puikiai įrengtose, naujausia kompiuterine technika aprūpintose klasėse mokosi tik 8 ar 10 mokinių! Mokinius iš namų į mokyklą ir po pamokų į namus vežioja autobusas. Jie vieni niekur negali vaikščioti. Visi dėstomi dalykai sustiprinti.
 
,,Žvaigždūnės“ šokėjos ne tik koncertavo, bet ir praplėtė savo akiratį ir žinias istorijos, geografijos, psichologijos, politikos, kalbų lavinimo srityse. Turėjo galimybę puikiai praleisti laiką – maudėsi vandens pramogų parke, aplankė jaukų, bet didingą savo istorija senamiestį – karališkuosius rūmus, šv. Jono krikštytojo katedrą, kultūros, kongresų ir mokslo rūmus.

Senamiesčio širdyje-turgaus aikštėje jau įžiebta kalėdinė eglė ir vyksta liaudies amatininkų prekyba. Beje ten labai daug lietuvių amatininkų, menininkų bei folkloro ansamblių.

Na, o didžiausią įspūdį padarė naktinė, įspūdingai apšviesta Varšuva – turbūt vienas fantastiškiausių miestų Europoje.

"Žvaigždūnė" Varšuvoje su padėkos raštu"Žvaigždūnė" Varšuvoje prie LR ambasados'Žvaigždūnė" Varšuvoje prie Kongresų rūmų

 

 

 

 

 

Gintarės Stanelytės inf. ir nuotr.

Rašyti komentarą