Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Tegyvuoja partizaninė sodininkystė!

Publikuota: 2010 lapkričio 24 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Jie ginkluoti granatomis ir veikia naktį. Jų veikla nelegali, tačiau policijos pareigūnai jų neareštuoja. Jų kovos laukas – pilkos miesto gatvės. Jų priešai – asfaltas ir gėlių vagys. Jie – sodininkai partizanai ( angl. Guerrilla gardeners ).

Jei vieną naktį sodininkų partizanų fronto linija persikels į jūsų kiemą, ryte žvilgtelėję pro langą negalėsite patikėti savo akimis. Pilka, sovietmečiu projektuota gatvelė, kurią dabino kelios bobučių pasodintos tulpės, nusidažys ryškiausių žiedų spalvom, tuščias pieveles užims medelių ir krūmokšnių sodinukai, o pilkas daugiabučio sienas netrukus apraizgys vijokliai arba nudažys samanų kilimas.

Viskas prasidėjo 1973 metais New York’e, kai Manhattan’o žalioji aktyvistė Liz Christy su grupe sodininku entuziastų, negavę miesto valdžios leidimo, apleistame žemės plote įkūrė “viešąjį sodą” ( angl. Comunity garden ). Idėja plito ir ne ilgai trukus daugelis pilkų ir neapželdintų New York’o kampelių buvo apsodinti įvairiausia augmenija. Kadangi sodininkų veiksmai nebuvo derinami su vietos valdžia, jie greitai pelnė partizanų vardą.

Šiandien šis judėjimas išplitęs visame pasaulyje. Yra sukurta begalės sodinimo technikų, metodikų, finansavimo ir išteklių gavybos būdų.

Daugiau čia.

1 skaitytojų komentaras
admin 2010 lapkričio 24d., 16:5484.15.191.110

Savo nuomonę parašykite čia, arba junkitės prie skaitytojų forumo – forum.silutesetazinios.lt

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą